- Ana Sayfa
- Monitörler
- Monitör Karşılaştırma
Monitör Karşılaştırma
MSI G27C5 E2 vs MSI MAG 274CF X24
MSI MAG 274CF X24 genel puanda önde (100/100).
- Ekran: MSI MAG 274CF X24 (100)
- Performans: MSI MAG 274CF X24 (100)
| Puanlar | ||
|---|---|---|
| Ekran 4 özellik |
||
| Performans 2 özellik |
||
| Özellikler | ||
| Ekran Boyutu | 27 inç | 27 inç |
| Ekran Boyutu (cm) | 68,6 cm | 68,6 cm |
| Yatay Çözünürlük | 1.920 px | 1.920 px |
| Dikey Çözünürlük | 1.080 px | 1.080 px |
| Çözünürlük | 1920x1080 piksel | 1920x1080 piksel |
| Çözünürlük Standardı | FHD | FHD |
| Yenileme Hızı | 170 Hz | 240 Hz |
| Tepki Süresi | 1 ms | 0,5 ms |
| Panel Teknolojisi | VA | VA |
| Panel Tipi | Kavisli (Curved) | Kavisli (Curved) |
| Kullanım Amacı | Oyun | Oyun |
| Akıllı Monitör | Yok | Yok |
| HDMI Girişi | 2 adet | 2 adet |
| HDMI Tip A | Var | Var |
| Hoparlör | Yok | Yok |
| DisplayPort | Var | Var |
| USB-C | Yok | Yok |
| USB-A Hub | Yok | Yok |
| HDMI 2.1 | Yok | Yok |
| Parlaklık | 250 nit | 300 nit |
| Çıkış Yılı | 2.023 | 2.025 |
| En Boy Oranı | 16:9 | 16:9 |
| Ekran | ||
| Renk Sayısı | 16.7 Milyon | 1.07 Milyar |
| sRGB Desteği | Var | Var |
| sRGB Kapsamı | 117 % | 127 % |
| DCI-P3 Desteği | Var | Var |
| DCI-P3 Kapsamı | 93 % | 94 % |
| Renk Derinliği | 8 (6 bit + FRC) bit | 10 (8 bit+FRC) bit |
| Piksel Aralığı | 0.311 mm | 0.311 mm |
| Ekran Özellikleri | Adaptive-Sync, Titreşimi Azaltma (Flicker-free), Mavi Işık Filtresi (Blue Light Filter) | AMD FreeSync, AMD FreeSync Premium, Titreşimi Azaltma (Flicker-free), Mavi Işık Filtresi (Blue Light Filter) |
| Piksel Yoğunluğu | 82 PPI | 82 PPI |
| Kontrast Oranı (Statik) | 3000:1 | 4000:1 |
| Diğer Ekran Özellikleri | Kavis Yarıçapı (1500R), Yansımasız (Anti-glare), 1 ms Tepki Süresi (MPRT), 4 ms Tepki Süresi (GtG), 165 Hz (Gerçek/Native Yenileme), 170 Hz (Hız Aşırtma) | HDR Ready, Kavis Yarıçapı (1500R), Konsol Desteği: 1920x1080 @ 120Hz, Rapid VA, Yansımasız (Anti-glare), 0.5 ms Tepki Süresi (GTG) |
| Kontrast Oranı (Dinamik) | 100.000.000:1 | 100.000.000:1 |
| İzleme Açısı Dikey (V) | 178 º | 178 º |
| İzleme Açısı Yatay (H) | 178 º | 178 º |
| Dijital Sinyal Frekansı (V) | 48~170 Hz | 48~240 Hz |
| Dual Mode | — | Yok |
| Adobe RGB Desteği | — | Var |
| Adobe RGB Kapsamı | — | 90 % |
| Güç | ||
| Güç Tüketimi (Bekleme) | 0.5 W | 0.5 W |
| SDR Güç Tüketimi (1000h) | 21 kWh | 21 kWh |
| SDR Enerji Tüketim Sınıfı (A-G) | E | E |
| HDR Güç Tüketimi (1000h) | — | 30 kWh |
| HDR Enerji Tüketim Sınıfı (A-G) | — | G |
| Stant | ||
| Stant Rengi | Siyah | Siyah |
| Yükseklik Ayarı | Yok | Yok |
| Tilt Aralığı (+) | +20 º | +20 º |
| Tilt Aralığı (-) | -5 º | -5 º |
| Yukarı-Aşağı Eğme (Tilt) | Var | Var |
| Sağa-Sola Döndürme (Swivel) | Yok | Yok |
| Yatay-Dikey Döndürme (Pivot) | Yok | Yok |
| Bağlantılar | ||
| DVI | Yok | Yok |
| D-Sub (VGA) | Yok | Yok |
| HDMI Versiyonu | 1.4b | 2.0b |
| Kensington Kilidi | Var | Var |
| Ses Girişi (3.5mm) | Yok | Yok |
| DisplayPort Versiyonu | 1.2a | 1.2a |
| Mini DisplayPort (mDP) | Yok | Yok |
| DisplayPort Giriş Adedi | 1 | 1 |
| Kulaklık Çıkış (3.5mm) | Var | Var |
| HDMI Özellikleri | — | HDMI-CEC |
| Genel | ||
| Seri | MSI G | MSI MAG |
| Barkod (EAN) | — | 4711377343275 |
| Tasarım & Boyutlar | ||
| VESA Desteği | Var | Var |
| VESA Standardı | 100x100 mm | 100x100 mm |
| Arka Kapak Rengi | Siyah | Siyah |
| Ekran Derinliği | 75.9 mm | 76.59 mm |
| Ekran Genişliği | 611.5 mm | 613.46 mm |
| Ekran Yüksekliği | 372.8 mm | 363.59 mm |
| Ön Çerçeve Tipi | İnce Çerçeve | İnce Çerçeve |
| Ekran Ağırlığı | 3.5 kg | 3.4 kg |
| Ön Çerçeve Rengi | Siyah | Siyah |
| Ekran Derinliği (Standlı) | 225.4 mm | 249.76 mm |
| Ekran Genişliği (Standlı) | 611.5 mm | 613.46 mm |
| Ekran Yüksekliği (Standlı) | 457.9 mm | 438.28 mm |
| Ekran Ağırlığı (Standlı) | 4.53 kg | 6.5 kg |
| Döküman & Yazılım | ||
| Kullanım Kılavuzu | MSI G27C5 E2 Monitör Kullanım Kılavuzu | — |
MSI G27C5 E2 bu karşılaştırmada
MSI G27C5 E2, karşılaştırılan 15 özelliğin hiçbirinde MSI MAG 274CF X24 modelinin önüne geçmiyor.
- MSI MAG 274CF X24 4 özellikte önde: daha yüksek yenileme hızı, daha düşük tepki süresi, daha yüksek parlaklık ve 1 özellik daha
Neden MSI MAG 274CF X24 daha iyi?
- Daha yüksek yenileme hızı240 Hz vs 170 Hz
- Daha düşük tepki süresi0.5 ms vs 1 ms
- Daha yüksek parlaklık300 nit vs 250 nit
- Daha yüksek çıkış yılı2025 vs 2023
MSI MAG 274CF X24, karşılaştırılan 15 özelliğin hiçbirinde MSI G27C5 E2 modelinin gerisinde kalmıyor; en belirgin farkı: daha düşük tepki süresi (0.5 ms vs 1 ms).
ÖNERİLER
Benzer Karşılaştırmalar
Monitör Karşılaştırması Hakkında Sık Sorulan Sorular
MSI G27C5 E2 ve MSI MAG 274CF X24 arasındaki temel farklar nelerdir?
Ekran boyutu, çözünürlük, panel teknolojisi, yenileme hızı, tepki süresi, bağlantılar ve fiyatı karşılaştırma tablosundan yan yana inceleyebilirsiniz.
Monitör seçerken hangi özelliklere dikkat edilmeli?
Kullanım amacına göre çözünürlük, panel tipi, yenileme hızı, tepki süresi, ekran boyutu ve bağlantı seçenekleri birlikte değerlendirilmelidir.



