- Ana Sayfa
- Monitörler
- Monitör Karşılaştırma
Monitör Karşılaştırma
MSI G32CQ4 E2 vs PEAQ PMO G320-CQE
PEAQ PMO G320-CQE genel puanda önde (89/100).
- Ekran: PEAQ PMO G320-CQE (100)
- Performans: PEAQ PMO G320-CQE (100)
- Bağlantı: PEAQ PMO G320-CQE (67)
| Puanlar | ||
|---|---|---|
| Ekran 4 özellik |
||
| Performans 2 özellik |
||
| Bağlantı 6 özellik |
||
| Özellikler | ||
| Ekran Boyutu | 31,5 inç | 31,5 inç |
| Ekran Boyutu (cm) | 80,1 cm | 80,1 cm |
| Yatay Çözünürlük | 2.560 px | 2.560 px |
| Dikey Çözünürlük | 1.440 px | 1.440 px |
| Çözünürlük | 2560x1440 piksel | — |
| Çözünürlük Standardı | WQHD | WQHD |
| Yenileme Hızı | 170 Hz | 180 Hz |
| Tepki Süresi | 1 ms | 1 ms |
| Panel Teknolojisi | VA | VA |
| Panel Tipi | Kavisli (Curved) | Kavisli (Curved) |
| Kullanım Amacı | Oyun | Oyun |
| Akıllı Monitör | Yok | Yok |
| HDMI Girişi | 2 adet | 2 adet |
| HDMI Tip A | Var | Var |
| Hoparlör | Yok | — |
| DisplayPort | Var | Var |
| USB-C | Yok | Yok |
| USB-A Hub | Yok | Yok |
| HDMI 2.1 | Yok | Var |
| Parlaklık | 250 nit | 300 nit |
| Çıkış Yılı | 2.024 | 2.025 |
| En Boy Oranı | 16:9 | 16:9 |
| Ekran | ||
| Renk Sayısı | 1.07 Milyar | 16.7 Milyon |
| sRGB Desteği | Var | Var |
| sRGB Kapsamı | 114.8 % | 120 % |
| DCI-P3 Desteği | Var | Var |
| DCI-P3 Kapsamı | 91 % | 90 % |
| Renk Derinliği | 10 (8 bit+FRC) bit | — |
| Piksel Aralığı | 0.272 mm | 0.272 mm |
| Ekran Özellikleri | AMD FreeSync, AMD FreeSync Premium, Titreşimi Azaltma (Flicker-free), Mavi Işık Filtresi (Blue Light Filter) | NVIDIA G-SYNC Compatible (Uyumlu) HDR (High Dynamic Range) HDR10 Titreşimi Azaltma (Flicker-free) Mavi Işık Filtresi (Blue Light Filter) |
| Piksel Yoğunluğu | 93 PPI | 93 PPI |
| Kontrast Oranı (Statik) | 3000:1 | 3500:1 |
| Diğer Ekran Özellikleri | HDR Ready, Kavis Yarıçapı (1500R), Konsol Desteği: 1920x1080 @ 120Hz, Yansımasız (Anti-glare), 1 ms Tepki Süresi (MPRT), 4 ms Tepki Süresi (GtG), 170 Hz (Hız Aşırtma) | Arka Aydınlatma Arka Aydınlatma (RGB) Kavis Yarıçapı (1500R) 1 ms Tepki Süresi (MPRT) 5 ms Tepki Süresi (GtG) |
| Kontrast Oranı (Dinamik) | 100.000.000:1 | — |
| İzleme Açısı Dikey (V) | 178 º | 178 º |
| İzleme Açısı Yatay (H) | 178 º | 178 º |
| Dijital Sinyal Frekansı (V) | 48~170 Hz | — |
| Dual Mode | — | Yok |
| NTSC Desteği | — | Var |
| NTSC Kapsamı | — | 90 % |
| Güç | ||
| Güç Tüketimi (Bekleme) | 0.5 W | 0.5 W |
| HDR Güç Tüketimi (1000h) | 60 kWh | 45 kWh |
| SDR Güç Tüketimi (1000h) | 33 kWh | 32 kWh |
| HDR Enerji Tüketim Sınıfı (A-G) | G | G |
| SDR Enerji Tüketim Sınıfı (A-G) | G | F |
| Stant | ||
| Stant Rengi | Siyah | Siyah |
| Yükseklik Ayarı | Yok | Var |
| Tilt Aralığı (+) | +20 º | +20 º |
| Tilt Aralığı (-) | -5 º | -5 º |
| Yukarı-Aşağı Eğme (Tilt) | Var | Var |
| Sağa-Sola Döndürme (Swivel) | Yok | Yok |
| Yatay-Dikey Döndürme (Pivot) | Yok | Yok |
| Bağlantılar | ||
| DVI | Yok | Yok |
| D-Sub (VGA) | Yok | Yok |
| HDMI Versiyonu | 2.0b | 2.1 |
| HDMI Özellikleri | HDCP 2.3, HDCP | HDMI 2.1 TMDS |
| Kensington Kilidi | Var | — |
| Ses Girişi (3.5mm) | Yok | Yok |
| DisplayPort Versiyonu | 1.2a | 1.4 |
| Mini DisplayPort (mDP) | Yok | Yok |
| DisplayPort Giriş Adedi | 1 | 2 |
| DisplayPort Özellikleri | HDCP, HDCP 2.3 | — |
| Kulaklık Çıkış (3.5mm) | Var | — |
| Genel | ||
| Seri | MSI G | — |
| Barkod (EAN) | — | 4049011214330 |
| Tasarım & Boyutlar | ||
| VESA Desteği | Var | Var |
| VESA Standardı | 100x100 mm | 100x100 mm |
| Arka Kapak Rengi | Siyah | Siyah |
| Ekran Derinliği | 92 mm | 59 mm |
| Ekran Genişliği | 709.4 mm | 717 mm |
| Ekran Yüksekliği | 429.3 mm | 423 mm |
| Ön Çerçeve Tipi | İnce Çerçeve | İnce Çerçeve |
| Ekran Ağırlığı | 5.5 kg | — |
| Ön Çerçeve Rengi | Siyah | Siyah |
| Ekran Derinliği (Standlı) | 248.7 mm | 277 mm |
| Ekran Genişliği (Standlı) | 709.4 mm | 717 mm |
| Ekran Yüksekliği (Standlı) | 509.5 mm | 597 mm |
| Ekran Ağırlığı (Standlı) | 6.2 kg | 4.7 kg |
| Döküman & Yazılım | ||
| Kullanım Kılavuzu | MSI G32CQ4 E2 Monitör Kullanım Kılavuzu | — |
MSI G32CQ4 E2 bu karşılaştırmada
MSI G32CQ4 E2, karşılaştırılan 15 özelliğin hiçbirinde PEAQ PMO G320-CQE modelinin önüne geçmiyor.
- PEAQ PMO G320-CQE 4 özellikte önde: daha yüksek yenileme hızı, HDMI 2.1 var, daha yüksek parlaklık ve 1 özellik daha
Neden PEAQ PMO G320-CQE daha iyi?
- Daha yüksek yenileme hızı180 Hz vs 170 Hz
- HDMI 2.1 varVar vs Yok
- Daha yüksek parlaklık300 nit vs 250 nit
- Daha yüksek çıkış yılı2025 vs 2024
PEAQ PMO G320-CQE, karşılaştırılan 15 özelliğin hiçbirinde MSI G32CQ4 E2 modelinin gerisinde kalmıyor; en belirgin farkı: daha yüksek parlaklık (300 nit vs 250 nit).
ÖNERİLER
Benzer Karşılaştırmalar
Monitör Karşılaştırması Hakkında Sık Sorulan Sorular
MSI G32CQ4 E2 ve PEAQ PMO G320-CQE arasındaki temel farklar nelerdir?
Ekran boyutu, çözünürlük, panel teknolojisi, yenileme hızı, tepki süresi, bağlantılar ve fiyatı karşılaştırma tablosundan yan yana inceleyebilirsiniz.
Monitör seçerken hangi özelliklere dikkat edilmeli?
Kullanım amacına göre çözünürlük, panel tipi, yenileme hızı, tepki süresi, ekran boyutu ve bağlantı seçenekleri birlikte değerlendirilmelidir.



