- Ana Sayfa
- Monitörler
- Monitör Karşılaştırma
Monitör Karşılaştırma
MSI MPG 272QRF X36 vs ViewSonic VP2785-2K
MSI MPG 272QRF X36 genel puanda önde (94/100).
- Ekran: MSI MPG 272QRF X36 (100)
- Performans: MSI MPG 272QRF X36 (100)
- Bağlantı: MSI MPG 272QRF X36 (83)
| Puanlar | ||
|---|---|---|
| Ekran 4 özellik |
||
| Performans 2 özellik |
||
| Bağlantı 6 özellik |
||
| Özellikler | ||
| Ekran Boyutu | 27 inç | 27 inç |
| Ekran Boyutu (cm) | 68,6 cm | 68,6 cm |
| Yatay Çözünürlük | 2.560 px | 2.560 px |
| Dikey Çözünürlük | 1.440 px | 1.440 px |
| Çözünürlük | 2560x1440 | 2560x1440 |
| Çözünürlük Standardı | WQHD | WQHD |
| Yenileme Hızı | 360 Hz | 60 Hz |
| Tepki Süresi | 0,5 ms | 5 ms |
| Panel Teknolojisi | IPS | IPS |
| Panel Tipi | Düz (Flat) | Düz (Flat) |
| Kullanım Amacı | Oyun | Profesyonel |
| Akıllı Monitör | Yok | Yok |
| HDMI Girişi | 2 adet | 1 adet |
| HDMI Tip A | Var | Var |
| Hoparlör | Yok | Yok |
| DisplayPort | Var | Var |
| USB-C | Yok | Var |
| USB-A Hub | Var | Var |
| HDMI 2.1 | Var | Yok |
| Parlaklık | 400 nit | 300 nit |
| Çıkış Yılı | 2.026 | 2.019 |
| En Boy Oranı | 16:9 | 16:9 |
| Ekran | ||
| Dual Mode | Yok | — |
| Renk Sayısı | 1.07 Milyar | 1.07 Milyar |
| sRGB Desteği | Var | Var |
| sRGB Kapsamı | 119 % | 154 % |
| DCI-P3 Desteği | Var | Var |
| DCI-P3 Kapsamı | 90 % | 96 % |
| Renk Derinliği | 10 (8 bit+FRC) bit | 10 (8 bit+A-FRC) bit |
| Parlaklık (Maks) | 500 cd/m² | — |
| Piksel Aralığı | 0.233 mm | 0.233 mm |
| Adobe RGB Desteği | Var | Var |
| Adobe RGB Kapsamı | 91 % | 100 % |
| Ekran Özellikleri | NVIDIA G-Sync HDR (High Dynamic Range) HDR10 Titreşimi Azaltma (Flicker-free) Mavi Işık Filtresi (Blue Light Filter) NVIDIA G-SYNC Pulsar | Titreşimi Azaltma (Flicker-free), Mavi Işık Filtresi (Blue Light Filter), Resim Yanında Resim (PbP) |
| Piksel Yoğunluğu | 109 PPI | 109 PPI |
| Kontrast Oranı (Statik) | 1000:1 | 1000:1 |
| Diğer Ekran Özellikleri | G-SYNC Ambient Adaptive Technology ∆E (Delta E) Arka Aydınlatma Rapid IPS Işık Sensörü Dynamic Lighting HDR Ready Kişiselleştirilebilir Arka Aydınlatma Konsol Desteği: 2560x1440 @ 120Hz Yansımasız (Anti-glare) 0.5 ms Tepki Süresi (GTG) | ∆E (Delta E) < 2 Renk Hassasiyeti, Donanımsal Kalibrasyon Desteği, KVM, Uniformity Correction, Dahili İnsan Sensörü, Işık Sensörü, Fabrika Çıkış Kalibrasyon, FograCert Softproof Monitor, Sert Kaplamalı (Hard-coating-3H), Yansımasız (Anti-glare), 14-bit Lookup Table (LUT) Desteği |
| Kontrast Oranı (Dinamik) | 100.000.000:1 | 20.000.000:1 |
| İzleme Açısı Dikey (V) | 178 º | 178 º |
| İzleme Açısı Yatay (H) | 178 º | 178 º |
| Dijital Sinyal Frekansı (V) | 1~360 Hz | 24~120 Hz |
| NTSC Desteği | — | Var |
| NTSC Kapsamı | — | 109 % |
| Rec. 709 Desteği | — | Var |
| Rec. 709 Kapsamı | — | 154 % |
| Güç | ||
| Güç Tüketimi (Bekleme) | 0.5 W | 0.5 W |
| HDR Güç Tüketimi (1000h) | 55 kWh | — |
| SDR Güç Tüketimi (1000h) | 26 kWh | 28 kWh |
| HDR Enerji Tüketim Sınıfı (A-G) | G | — |
| SDR Enerji Tüketim Sınıfı (A-G) | F | G |
| Güç Tüketimi (Eko) | — | 30 W |
| Güç Tüketimi (Maks) | — | 53 W |
| Güç Tüketimi (Tipik) | — | 41 W |
| Stant | ||
| Stant Rengi | Siyah | Siyah |
| Pivot Açısı | 90 º | 90 º |
| Yükseklik Ayarı | Var | Var |
| Tilt Aralığı (+) | +20 º | +21 º |
| Tilt Aralığı (-) | -5 º | -5 º |
| Swivel Aralığı (+) | +30 º | +120 º |
| Swivel Aralığı (-) | -30 º | -120 º |
| Yükseklik Ayarı Ölçüsü | 130 mm | 130 mm |
| Yukarı-Aşağı Eğme (Tilt) | Var | Var |
| Sağa-Sola Döndürme (Swivel) | Var | Var |
| Yatay-Dikey Döndürme (Pivot) | Var | Var |
| Bağlantılar | ||
| DVI | Yok | Yok |
| D-Sub (VGA) | Yok | Yok |
| HDMI Versiyonu | 2.1 | 1.4 |
| HDMI Özellikleri | HDMI-CEC | HDCP |
| Kensington Kilidi | Var | Var |
| Ses Girişi (3.5mm) | Yok | Yok |
| USB-A (Type-A) Adedi | 3 | 3 |
| DisplayPort Versiyonu | 1.4a | 1.2 |
| Mini DisplayPort (mDP) | Yok | Yok |
| DisplayPort Giriş Adedi | 1 | 1 |
| USB-A (Type-A) Versiyonu | USB 3.2 Gen 1 | USB 3.2 Gen 1 |
| Kulaklık Çıkış (3.5mm) | Var | Var |
| DisplayPort (DP) Çıkış (Out) | Yok | Var |
| USB-B (Type-B) Besleme (Upstream) | Var | Var |
| USB-C (Type-C) Adedi | — | 1 |
| DisplayPort Özellikleri | — | HDCP |
| USB-C (Type-C) Özellikleri | — | USB-C PowerDelivery (PD), USB-C PowerDelivery (PD) 60W, USB-C DisplayPort, USB-C 3.2 Gen 1, USB-C Daisy Chain (MST), USB-C DisplayPort (1.2) |
| DisplayPort Çıkış Özellikleri | — | Daisy-Chain (MST) Desteği |
| Genel | ||
| Seri | MSI MPG | ViewSonic VP |
| Tasarım & Boyutlar | ||
| VESA Desteği | Var | Var |
| VESA Standardı | 100x100 mm | 100x100 mm |
| Arka Kapak Rengi | Siyah | Siyah |
| Ekran Derinliği | 75.1 mm | 57 mm |
| Ekran Genişliği | 614.3 mm | 612 mm |
| Ekran Yüksekliği | 381.7 mm | 363 mm |
| Ön Çerçeve Tipi | İnce Çerçeve | İnce Çerçeve |
| Ön Çerçeve Rengi | Siyah | Siyah |
| Ekran Derinliği (Standlı) | 227.9 mm | 215 mm |
| Ekran Genişliği (Standlı) | 614.3 mm | 612 mm |
| Ekran Yüksekliği (Standlı) | 422.2 mm | 545 mm |
| Ekran Ağırlığı (Standlı) | 6.4 kg | 6.7 kg |
| Ekran Ağırlığı | — | 4.1 kg |
| Döküman & Yazılım | ||
| Kullanım Kılavuzu | MSI MPG 272QRF X36 Monitör Kullanım Kılavuzu | — |
Neden MSI MPG 272QRF X36 daha iyi?
- Daha yüksek yenileme hızı360 Hz vs 60 Hz
- Daha düşük tepki süresi0.5 ms vs 5 ms
- Daha yüksek hdmı girişi2 adet vs 1 adet
- HDMI 2.1 varVar vs Yok
- Daha yüksek parlaklık400 nit vs 300 nit
- Daha yüksek çıkış yılı2026 vs 2019
- ViewSonic VP2785-2K 1 özellikte önde: USB-C var
Neden ViewSonic VP2785-2K daha iyi?
- USB-C varVar vs Yok
- MSI MPG 272QRF X36 6 özellikte önde: daha yüksek yenileme hızı, daha düşük tepki süresi, daha yüksek hdmı girişi ve 3 özellik daha
ÖNERİLER
Benzer Karşılaştırmalar
Monitör Karşılaştırması Hakkında Sık Sorulan Sorular
MSI MPG 272QRF X36 ve ViewSonic VP2785-2K arasındaki temel farklar nelerdir?
Ekran boyutu, çözünürlük, panel teknolojisi, yenileme hızı, tepki süresi, bağlantılar ve fiyatı karşılaştırma tablosundan yan yana inceleyebilirsiniz.
Monitör seçerken hangi özelliklere dikkat edilmeli?
Kullanım amacına göre çözünürlük, panel tipi, yenileme hızı, tepki süresi, ekran boyutu ve bağlantı seçenekleri birlikte değerlendirilmelidir.



