1. Ana Sayfa
  2. Laptop Modelleri
  3. Laptop Karşılaştırma

Notebook Karşılaştırma

Dell Pro Max 16 Plus MB16250P434 vs Dell Pro Max 16 Plus MB16250P435

  • Bellek ve Depolama: Dell Pro Max 16 Plus MB16250P435 (100)
Puanlar
Bellek ve Depolama
3 özellik
83
100
Özellikler
Ürün Tipi Notebook Notebook
Kullanım Amacı İş/Mobil İş/Mobil
İşletim Sistemi Windows 11 Home Windows 11 Home
Çıkış Yılı 2.025 2.025
Renk Gri Gri
İşlemci Markası Intel Intel
İşlemci Serisi Intel Core Ultra 7 Intel Core Ultra 7
İşlemci Modeli Intel Core Ultra 7 265HX Intel Core Ultra 7 265HX
İşlemci Çekirdek Sayısı 20 20
İşlemci Önbelleği 36 MB 36 MB
RAM 128 GB 128 GB
Bellek Türü DDR5 DDR5
SSD Kapasitesi 256 GB 512 GB
Sabit Disk (HDD) Var Var
Ekran Kartı Markası NVIDIA NVIDIA
Ekran Kartı Belleği 16 GB 16 GB
Ekran Kartı Bellek Türü GDDR7 GDDR7
Ekran Boyutu 16 inç 16 inç
Ekran Çözünürlüğü 1920 x 1200 Piksel 1920 x 1200 Piksel
Çözünürlük Biçimi FHD+ FHD+
Ekran En/Boy Oranı 16:10 16:10
Ekran Yenileme Hızı 120 Hz 120 Hz
HDMI Var Var
Kart Okuyucu Var Var
Parmak İzi Okuyucu Yok Yok
Ekran
Panel Tipi WVA (LED)WVA (LED)
Ekran Parlaklığı 500 Nit500 Nit
Düşük Mavi Işık VarVar
Yansımasız Mat Ekran VarVar
Ekran Diğer Özellikler %100 DCI-P3%100 DCI-P3
Bellek ve Depolama
Bellek Frekansı 6400 MHz6400 MHz
Toplam Bellek Yuvası 2 Adet2 Adet
Arttırılabilir Bellek VarVar
Tasarım
Derinlik 258.60 mm258.60 mm
Genişlik 360 mm360 mm
Ağırlık 2.55 kg2.55 kg
Kalınlık 30.9 mm30.9 mm
İşlemci
Sanal Çekirdek 20 Adet20 Adet
İşlemci Teknolojileri Idle States Intel 64 Intel Adaptix Technology Intel Gaussian & Neural Accelerator 3.5 Intel High Definition Audio Intel Hyper-Threading Technology Intel Smart Sound Technology Intel Speed Shift Technology Intel SpeedStep Intel Thread Director Intel Turbo Boost 2.0 Intel Turbo Boost Max Technology 3.0 Intel Volume Management Device (VMD) Intel Wake on Voice SSe4.2 Thermal Monitoring TechnologiesIdle States Intel 64 Intel Adaptix Technology Intel Gaussian & Neural Accelerator 3.5 Intel High Definition Audio Intel Hyper-Threading Technology Intel Smart Sound Technology Intel Speed Shift Technology Intel SpeedStep Intel Thread Director Intel Turbo Boost 2.0 Intel Turbo Boost Max Technology 3.0 Intel Volume Management Device (VMD) Intel Wake on Voice SSe4.2 Thermal Monitoring Technologies
İşlemci Temel Frekans 2.60 GHz2.60 GHz
Verimlilik Çek.Turbo Frekans 4.60 GHz4.60 GHz
İşlemci Çekirdek Detayları 8 x Performans Çekirdeği 12 x Verimlilik Çekirdeği8 x Performans Çekirdeği 12 x Verimlilik Çekirdeği
Verimlilik Çek.Düşük Frekans 2.30 GHz2.30 GHz
İşlemci Artırılmış Frekans 5.30 GHz5.30 GHz
Pil & Diğer
Pil Gücü 96.0 Wh96.0 Wh
Pil Özellikleri ExpressChargeExpressCharge
Kamera Özellikleri CMOS FHD 1080p RGBCMOS FHD 1080p RGB
Pil Hücre Sayısı 6 Hücreli6 Hücreli
Hızlı Şarj Özelliği VarVar
Kart Okuyucu Özellikleri SD Kart OkuyucuSD Kart Okuyucu
Klavye Arka Aydınlatması VarVar
Dahili Grafik
Dahili Grafik Modeli Intel GraphicsIntel Graphics
Dahili Grafik Azami Frekans 1.9 GHz1.9 GHz
Dahili Grafik Temel Frekans 300 MHz300 MHz
Dahili Grafik Diğer Özellikler AV1 Encode/Decode DirectX 12 H.264 Hardware Encode/Decode H.265 (HEVC) Hardware Encode/Decode Intel Deep Learning Boost (Intel DL Boost) on GPU Intel Quick Sync Video OpenCL 3.0 OpenGL 4.5AV1 Encode/Decode DirectX 12 H.264 Hardware Encode/Decode H.265 (HEVC) Hardware Encode/Decode Intel Deep Learning Boost (Intel DL Boost) on GPU Intel Quick Sync Video OpenCL 3.0 OpenGL 4.5
Genel
Ürün Ailesi Dell Pro Max 16Dell Pro Max 16
Ürün Serisi Pro Max 16 MB16250Pro Max 16 MB16250
Harici Grafik
GPU Modeli NVIDIA RTX PRO 4000 BlackwellNVIDIA RTX PRO 4000 Blackwell
Ekran Kartı Serisi NVIDIA RTX PRO 4000NVIDIA RTX PRO 4000
GPU Markası NVIDIANVIDIA
GPU Bellek Arayüzü 192 bit192 bit
GPU Çekirdek Hızı 1230 MHz1230 MHz
GPU Çıkış Yılı 2025 3. Çeyrek2025 3. Çeyrek
GPU Diğer Özellikler CUDA 12.0 | DirectX 12 Ultimate (12.2) | NVDEC: 6th Gen | NVENC: 9th Gen | OpenCL 3.0 | OpenGL 4.6 | PureVideo HD: VP11 | Shader Model 6.8 | Vulkan 1.4CUDA 12.0 | DirectX 12 Ultimate (12.2) | NVDEC: 6th Gen | NVENC: 9th Gen | OpenCL 3.0 | OpenGL 4.6 | PureVideo HD: VP11 | Shader Model 6.8 | Vulkan 1.4
GPU Transistör Mesafesi 5 nm5 nm
GPU Azami Çekirdek Hızı 2055 MHz2055 MHz
Harici Grafik İşlemcisi (GPU) VarVar
Bağlantılar & Arayüzler
USB 3.x VarVar
Bluetooth VarVar
USB Type-C VarVar
USB 3.x Adedi 22
HDMI Versiyonu HDMI 2.1HDMI 2.1
USB Type-C Adedi 33
Wi-Fi Teknolojisi Wi-Fi 7 (802.11be)Wi-Fi 7 (802.11be)
Ethernet (LAN/RJ45) VarVar
USB 3.x Özellikleri PowerShare port 2 x USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps)PowerShare port 2 x USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps)
Ethernet Özellikleri 2.5 Gbps2.5 Gbps
Bluetooth Özellikleri 5.45.4
USB Type-C Özellikleri Display Port Power Delivery Thunderbolt 4 (Azami 40 Gbps) 2 x Thunderbolt 5 (Azami 80 Gbps)Display Port Power Delivery Thunderbolt 4 (Azami 40 Gbps) 2 x Thunderbolt 5 (Azami 80 Gbps)
USB Type-C İle Hızlı Şarj VarVar
USB Type-C Hızlı Şarj Özellikleri Power DeliveryPower Delivery
Depolama & Optik Sürücü
Sabit Disk (SSD) VarVar
Sabit Disk (SSD) Tipi NVMe M.2 (PCIe 4.0)NVMe M.2 (PCIe 4.0)
Sinirsel İşlemci (NPU)
NPU TOPS (Int8) 1313
NPU Diğer Özellikler Sparsity Desteği Windows Studio Effects DesteğiSparsity Desteği Windows Studio Effects Desteği
NPU (Sinirsel İşlem Birimi) Adı Intel AI BoostIntel AI Boost

Dell Pro Max 16 Plus MB16250P434 bu karşılaştırmada

Dell Pro Max 16 Plus MB16250P434, karşılaştırılan 11 özelliğin hiçbirinde Dell Pro Max 16 Plus MB16250P435 modelinin önüne geçmiyor.

  • Dell Pro Max 16 Plus MB16250P435 1 özellikte önde: daha yüksek ssd kapasitesi

Neden Dell Pro Max 16 Plus MB16250P435 daha iyi?

  • Daha yüksek ssd kapasitesi512 GB vs 256 GB

Dell Pro Max 16 Plus MB16250P435, karşılaştırılan 11 özelliğin hiçbirinde Dell Pro Max 16 Plus MB16250P434 modelinin gerisinde kalmıyor; en belirgin farkı: daha yüksek ssd kapasitesi (512 GB vs 256 GB).

ÖNERİLER

Benzer Karşılaştırmalar