1. Ana Sayfa
  2. Laptop Modelleri
  3. Laptop Karşılaştırma

Notebook Karşılaştırma

Game Garaj Garaj Slayer5 7XL-5060 C2 vs Game Garaj Garaj Slayer5 Slayer5 7XL-5070

Özellikler
Ürün Tipi Notebook Notebook
Kullanım Amacı Oyun Oyun
İşletim Sistemi FreeDOS FreeDOS
Çıkış Yılı 2.025 2.025
Renk Siyah Siyah
İşlemci Markası Intel Intel
İşlemci Serisi Intel Core Ultra 7 Intel Core Ultra 7
İşlemci Modeli Intel Core Ultra 7 255HX Intel Core Ultra 7 255HX
İşlemci Çekirdek Sayısı 20 20
İşlemci Önbelleği 36 MB 36 MB
Üretim Teknolojisi 3 nm 3 nm
RAM 32 GB 32 GB
Bellek Türü DDR5 DDR5
SSD Kapasitesi 1.024 GB 1.024 GB
Sabit Disk (HDD) Var Var
Ekran Kartı Markası NVIDIA NVIDIA
Ekran Kartı Serisi NVIDIA GeForce RTX NVIDIA GeForce RTX
Ekran Kartı Belleği 8 GB 8 GB
Ekran Kartı Bellek Türü GDDR7 GDDR7
Ekran Boyutu 17 inç 17 inç
Ekran Çözünürlüğü 2560 x 1600 Piksel 2560 x 1600 Piksel
Çözünürlük Biçimi QHD+ QHD+
Ekran En/Boy Oranı 16:10 16:10
Ekran Yenileme Hızı 240 Hz 240 Hz
HDMI Var Var
Ekran
Panel Tipi IPS (LED)IPS (LED)
Ekran Parlaklığı 400 Nit400 Nit
Ekran Diğer Özellikler %100 DCI-P3, MUX Switch, 1000:1 Kontrast%100 DCI-P3, MUX Switch, 1000:1 Kontrast
Bellek ve Depolama
Bellek Frekansı 5600 MHz5600 MHz
Azami Bellek Desteği 96 GB96 GB
Toplam Bellek Yuvası 2 Adet2 Adet
Arttırılabilir Bellek VarVar
Mevcut Bellek Düzeni —2 x 16 GB
Tasarım
Derinlik 279.9 mm279.9 mm
Genişlik 383.2 mm383.2 mm
Ağırlık 2.90 kg2.50 kg
Kalınlık 29.7 mm29.7 mm
Gövde Malzemesi AlüminyumAlüminyum
İşlemci
Sanal Çekirdek 20 Adet20 Adet
İşlemci Teknolojileri Idle States, Intel Adaptix Technology, Intel Deep Learning Boost, Intel Gaussian & Neural Accelerator 3.5, Intel High Definition Audio, Intel Image Processing Unit 6.0, Intel Smart Sound Technology, Intel Speed Shift Technology, Intel SpeedStep, Intel Thread Director, Intel Turbo Boost Max Technology 3.0, Intel Volume Management Device (VMD), Intel Wake on Voice, Thermal Monitoring TechnologiesIdle States, Intel Adaptix Technology, Intel Deep Learning Boost, Intel Gaussian & Neural Accelerator 3.5, Intel High Definition Audio, Intel Image Processing Unit 6.0, Intel Smart Sound Technology, Intel Speed Shift Technology, Intel SpeedStep, Intel Thread Director, Intel Turbo Boost Max Technology 3.0, Intel Volume Management Device (VMD), Intel Wake on Voice, Thermal Monitoring Technologies
İşlemci Temel Frekans 2.40 GHz2.40 GHz
Verimlilik Çek.Turbo Frekans 4.50 GHz4.50 GHz
İşlemci Çekirdek Detayları 8 x Performans Çekirdeği (2.4 - 5.2 GHz), 12 x Verimlilik Çekirdeği (1.8 - 4.5 GHz)8 x Performans Çekirdeği (2.4 - 5.2 GHz), 12 x Verimlilik Çekirdeği (1.8 - 4.5 GHz)
Verimlilik Çek.Düşük Frekans 1.80 GHz1.80 GHz
İşlemci Artırılmış Frekans 5.20 GHz5.20 GHz
Pil & Diğer
Pil Gücü 90.0 Wh90.0 Wh
Diğer Özellikler 2 x 2W Hoparlör2 x 2W Hoparlör
Kamera Özellikleri 3D Gürültü Engelleme (3DNR), 720p3D Gürültü Engelleme (3DNR), 720p
Klavye Özellikleri 24 Bölgeli RGB Aydınlatma24 Bölgeli RGB Aydınlatma
Pil Hücre Sayısı 4 Hücreli4 Hücreli
Klavye Arka Aydınlatması VarVar
Dahili Grafik
Dahili Grafik Modeli Intel GraphicsIntel Graphics
Dahili Grafik Azami Frekans 1.85 GHz1.85 GHz
Dahili Grafik Temel Frekans 300 MHz300 MHz
Dahili Grafik Diğer Özellikler AV1 Encode/Decode, DirectX 12, GPU Peak TOPS (Int8) 8, H.264 Hardware Encode/Decode, H.265 (HEVC) Hardware Encode/Decode, Intel Deep Learning Boost (Intel DL Boost) on GPU, Intel Quick Sync Video, OpenCL 3.0, OpenGL 4.5, Ray Tracing, VP9 Bitstream & Decoding, X-cores 4AV1 Encode/Decode, DirectX 12, GPU Peak TOPS (Int8) 8, H.264 Hardware Encode/Decode, H.265 (HEVC) Hardware Encode/Decode, Intel Deep Learning Boost (Intel DL Boost) on GPU, Intel Quick Sync Video, OpenCL 3.0, OpenGL 4.5, Ray Tracing, VP9 Bitstream & Decoding, X-cores 4
Genel
Ürün Ailesi Game Garaj Slayer5Game Garaj Slayer5
Ürün Serisi Slayer5 7XLSlayer5 7XL
Harici Grafik
GPU Modeli NVIDIA GeForce RTX 5060 115WNVIDIA GeForce RTX 5070 115W
GPU Markası NVIDIANVIDIA
GPU Bellek Arayüzü 128 bit128 bit
GPU Çekirdek Hızı 1455 MHz1425 MHz
GPU Çıkış Yılı 2025 2.Çeyrek2025 1. Çeyrek
GPU Diğer Özellikler DirectX 12 Ultimate, DLSS 4, NVIDIA GPU Boost, NVIDIA Reflex 2, PCI Express Gen 5, Resizable BAR, Vulkan RT API & OpenGL 4.6, 1x 9th Generation NVIDIA DecoderDirectX 12 Ultimate, DLSS 4, NVIDIA GPU Boost, NVIDIA Reflex 2, PCI Express Gen 5, Resizable BAR, Vulkan RT API & OpenGL 4.6, 1x 9th Generation NVIDIA Decoder
GPU Transistör Mesafesi 3 nm4 nm
GPU Azami Çekirdek Hızı 2497 MHz2347 MHz
Harici Grafik İşlemcisi (GPU) VarVar
Bağlantılar & Arayüzler
USB 3.x VarVar
Bluetooth VarVar
USB Type-C VarVar
USB 3.x Adedi 33
HDMI Versiyonu HDMI 2.1HDMI 2.1
USB Type-C Adedi 11
HDMI Özellikleri 4K @ 120Hz, 8K @ 60Hz4K @ 120Hz, 8K @ 60Hz
Wi-Fi Teknolojisi Wi-Fi 6E (802.11ax)Wi-Fi 6E (802.11ax)
Ethernet (LAN/RJ45) VarVar
USB 3.x Özellikleri USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps)USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps)
Ethernet Özellikleri 2.5 Gbps2.5 Gbps
Bluetooth Özellikleri 5.35.3
USB Type-C Özellikleri Display Port, Thunderbolt 4 (Azami 40 Gbps)Display Port, Thunderbolt 4 (Azami 40 Gbps)
USB Type-C İle Hızlı Şarj VarVar
USB Type-C Hızlı Şarj Özellikleri Power Delivery 3.0Power Delivery 3.0
Depolama & Optik Sürücü
Sabit Disk (SSD) VarVar
Depolama Desteği 1 x M.2 SSD PCIe 4.0, 1 x M.2 SSD PCIe 5.01 x M.2 SSD PCIe 4.0, 1 x M.2 SSD PCIe 5.0
Sabit Disk (SSD) Tipi —NVMe M.2 (PCIe)
Sinirsel İşlemci (NPU)
NPU TOPS (Int8) 1313
NPU Diğer Özellikler Sparsity Desteği, Windows Studio Effects DesteğiSparsity Desteği, Windows Studio Effects Desteği
NPU (Sinirsel İşlem Birimi) Adı Intel AI BoostIntel AI Boost

Game Garaj Garaj Slayer5 7XL-5060 C2 bu karşılaştırmada

Game Garaj Garaj Slayer5 7XL-5060 C2, karşılaştırılan 10 özelliğin tamamında Game Garaj Garaj Slayer5 Slayer5 7XL-5070 ile aynı değerlere sahip.

Game Garaj Garaj Slayer5 Slayer5 7XL-5070 bu karşılaştırmada

Game Garaj Garaj Slayer5 Slayer5 7XL-5070, karşılaştırılan 10 özelliğin tamamında Game Garaj Garaj Slayer5 7XL-5060 C2 ile aynı değerlere sahip.

ÖNERİLER

Benzer Karşılaştırmalar