- Ana Sayfa
- Tablet Modelleri
- Tablet Karşılaştırma
Huawei Matepad Air vs Huawei MatePad SE 10.4 (2022)
Huawei Matepad Air vs Huawei MatePad SE 10.4 (2022)
Huawei Matepad Air genel puanda önde (98/100).
- Ekran: Huawei Matepad Air (100)
- Performans: Huawei Matepad Air (100)
- Depolama: Huawei Matepad Air (100)
- Batarya: Huawei Matepad Air (100)
- Kamera: Huawei Matepad Air (100)
- Tasarım: Huawei MatePad SE 10.4 (2022) (100)
| Puanlar | ||
|---|---|---|
| Ekran Ekran Boyutu |
||
| Performans 4 özellik |
||
| Depolama Dahili Depolama |
||
| Batarya Pil Kapasitesi |
||
| Kamera 3 özellik |
||
| Tasarım Ağırlık |
||
| Özellikler | ||
| Ekran Boyutu | 11,5 inç | 10,4 inç |
| Ekran Çözünürlüğü | 2800 x 1840 | 2000 x 1200 |
| Ekran Yenileme Hızı | 144 Hz | 0 Hz |
| İşlemci (Yonga Seti) | Qualcomm Snapdragon 888 (SM8350) | Qualcomm Snapdragon 680 (SM6225) |
| CPU Çekirdek Sayısı | 8 | 8 |
| CPU Frekansı | 2,84 GHz | 2,4 GHz |
| CPU Üretim Teknolojisi | 5 nm | 6 nm |
| RAM | 8 GB | 3 GB |
| Dahili Depolama | 128 GB | 32 GB |
| İşletim Sistemi | HarmonyOS | HarmonyOS |
| Cihaz Tipi | Tablet | Tablet |
| Pil Kapasitesi | 8.300 mAh | 5.100 mAh |
| Arka Kamera Çözünürlüğü | 13 MP | 5 MP |
| Ön Kamera | Var | Var |
| Arka Kamera | Var | Var |
| Bluetooth | Var | Var |
| Ağırlık | 508 g | 440 g |
| Çıkış Yılı | — | |
| Ekran | ||
| Ekran Alanı | 391.59 cm² | 307.86 cm² |
| Ekran Teknolojisi | IPS (LCD) | IPS (LCD) |
| Ekran Özellikleri | Çoklu Dokunmatik (10 nokta) | FullView Ekran | P3 (Geniş Renk Yelpazesi) | %70.8 NTSC |
| Piksel Yoğunluğu | 291 PPI | 225 PPI |
| Ekran / Gövde Oranı | %83.92 | %79.57 |
| Kamera | ||
| Ön Kamera Özellikleri | f/2.0 Diyafram | FHD (1920 x 1080)@30fps | Filigran | Güzellik Modu | Konum Etiketleme | Multi-Cam | Selfie Yansıtma | Ses Kontrolü | Zamanlayıcı | 8.0 MP | 2.0 MP, Portre Modu, ƒ/2.2 Diyafram, 720p HD Video Kaydı |
| Arka Kamera Özellikleri | Belge Düzeltme | Burst Çekim Modu | f/1.8 Diyafram | Filigran | Multi-Cam | Otomatik Odaklama | Panorama | Ses Kontrolü | UHD 4K (3840 x 2160)@30fps | Zamanlayıcı | Panorama, Seri Çekim Modu, ƒ/2.2 Diyafram, 1080p Video Kaydı |
| Tasarım | ||
| En | 261.89 mm | 246.9 mm |
| Boy | 178.17 mm | 156.7 mm |
| Kalınlık | 6.4 mm | 7.85 mm |
| Renk Seçenekleri | Siyah | Beyaz | Siyah |
| İşlemci | ||
| GPU Frekansı | 840 MHz | 1100 MHz |
| İşlemci Mimarisi | 64-bit | 64-bit |
| Ana İşlemci (CPU) | 1x 2.84 GHz ARM Cortex-X1 (Kryo 680) | 4x 2.4 GHz ARM Cortex-A73 (Kryo 265) |
| 1. Yardımcı İşlemci | 3x 2.42 GHz ARM Cortex-A78 | 4x 1.8 Ghz ARM Cortex-A53 |
| 2. Yardımcı İşlemci | 4x 1.8 GHz ARM Cortex-A55 | — |
| Grafik İşlemcisi (GPU) | Adreno 660 | Adreno 610 |
| Bağlantılar | ||
| Kablosuz (Wi-Fi) | Var | Var |
| Bluetooth Versiyonu | 5.2 | 5.0 |
| Diğer Bağlantılar | USB OTG | USB-C | USB 2.0, USB-C |
| Kablosuz Özellikleri | Wi-Fi 6 (802.11ax) | Dual-Band (5GHz) | MIMO özellikli HE160 | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Bellek & Depolama | ||
| Diğer Depolama Seçenekleri | 256 GB | 64 GB, 128 GB |
| Doküman & Diğer | ||
| Pil Özellikleri | Hızlı Şarj (40W) | Yerleşik Pil |
| Diğer Özellikler | Jiroskop | Hall Sensörü | Akıllı Kalem ve Klavye Desteği | Dijital Pusula | HUAWEI Histen 8.0 | Ortam Işığı Sensörü | Tak/Çıkar Klavye (Opsiyonel) | Yerçekimi Sensörü | 4 Adet Hoparlör | 4 Adet Mikrofon | HUAWEI Histen 8.0, Ortam Işığı Sensörü, USB Tip-C ile Şarj, Yerçekimi Sensörü |
| Genel | ||
| Seri | MatePad Air | MatePad |
| İşletim Sistemi Versiyonu | HarmonyOS 3.1 | HarmonyOS 3 |
Neden Huawei Matepad Air daha iyi?
- Daha yüksek ekran boyutu11.5 inç vs 10.4 inç
- Daha yüksek ekran yenileme hızı144 Hz vs 0 Hz
- Daha yüksek cpu frekansı2.84 GHz vs 2.4 GHz
- Daha düşük cpu üretim teknolojisi5 nm vs 6 nm
- Daha yüksek ram8 GB vs 3 GB
- Daha yüksek dahili depolama128 GB vs 32 GB
- Daha yüksek pil kapasitesi8300 mAh vs 5100 mAh
- Daha yüksek arka kamera çözünürlüğü13 MP vs 5 MP
- Huawei MatePad SE 10.4 (2022) 1 özellikte önde: daha düşük ağırlık
Neden Huawei MatePad SE 10.4 (2022) daha iyi?
- Daha düşük ağırlık440 g vs 508 g
- Huawei Matepad Air 8 özellikte önde: daha yüksek ekran boyutu, daha yüksek ekran yenileme hızı, daha yüksek cpu frekansı ve 5 özellik daha
ÖNERİLER



