1. Ana Sayfa
  2. Telefon Modelleri
  3. Telefon Karşılaştırma

Huawei P60 Pro vs Tecno Pova 4 Pro

Huawei P60 Pro vs Tecno Pova 4 Pro

Huawei P60 Pro genel puanda önde (97/100).

  • Ekran: Huawei P60 Pro (100)
  • Kamera: Huawei P60 Pro (98)
  • Batarya: Tecno Pova 4 Pro (100)
  • Tasarım: Huawei P60 Pro (100)
Tecno Pova 4 Pro 390TL gelalsat.com
Puanlar
Ekran
3 özellik
100
89
Kamera
2 özellik
98
81
Batarya
2 özellik
90
100
Tasarım
2 özellik
100
50
Özellikler
Ekran Boyutu 6,67 inç 6,66 inç
Ekran Teknolojisi OLED AMOLED
Ekran Çözünürlüğü 1220x2700 (FHD+) Piksel (4) 1080x2460 (FHD+) Piksel (97)
Ekran Yenileme Hızı 120 Hz 90 Hz
Ekran / Gövde Oranı 89,58 % 82,69 %
Yonga Seti (Chipset) Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 (SM8475) MediaTek Helio G99 (MT6789)
CPU Çekirdek Sayısı 8 8
RAM 8 GB 8 GB
Dahili Depolama 256 GB 256 GB
İşletim Sistemi Android 12 (S) Android 12 (S)
Arka Kamera Çözünürlüğü 48 MP 50 MP
Ön Kamera Çözünürlüğü 13 MP 8 MP
Batarya Kapasitesi 4.815 mAh 6.000 mAh
Hızlı Şarj Var Var
5G Yok Yok
Hat Sayısı Çift Hat Çift Hat
Desteklenen SIM Tipleri Nano-SIM (4FF) Nano-SIM (4FF)
Parmak İzi Okuyucu Var Var
Suya Dayanıklılık Var Yok
Boy 161 mm 164,79 mm
SAR Değeri (Baş) 0,5 W/kg —
SAR Değeri (Vücut) 1,2 W/kg —
Çıkış Yılı 2.023 2.022
Ekran
Ekran Alanı 107.45 cm²104.93 cm²
Renk Sayısı 1.07 Milyar16 Milyon
Ekran Özellikleri Low-Temperature Polycrystalline Oxide (LTPO) | Multi Touch | DCI-P3 Renk Uzayı | Çerçevesiz Tasarım | Sürekli Açık Ekran (Always-on Display) | Eğimli Ekran (3D) | Ekran İçinde Ön Kamera | 10bit Renk Derinliği | 300 Hz Dokunma Tepki Hızı | 1440 Hz PWM DimmingMulti Touch | Çerçevesiz Tasarım | Sürekli Açık Ekran (Always-on Display) | Çentikli (Notch) | Damla Çentikli (Water-Drop Notch)
Piksel Yoğunluğu 444 PPI403 PPI
Ekran Dayanıklılığı Kunlun Glass—
Ekran Oranı (Aspect Ratio) 20:920.5:9
Ekran Çözünürlüğü Standardı FHD+FHD+
Kamera
Flaş 2 LED | Çift Tonlu2 LED
Odak Uzaklığı 24.5 mm—
Video FPS Değeri 60 fps30 fps
DxOMark Camera (v5) 156 Puan—
Kamera Özellikleri Portre Modu (Bokeh) | Phase Detect Auto-Focus (PDAF) | Çift Aralıklı Diyafram (Dual Aperture) | Color temperature sensor | HDR | Yapay Zeka (AI) Sahne Algılama | Perde Hızı (Shutter Speed) Kontrolü | Lazer Otomatik Odaklama (Laser Auto Focus-LDAF) | Panorama | RAW Kayıt Yapabilme | Otomatik Odaklama | Sesli komut | Contrast Detection Auto-Focus (CDAF) | Gülümseme yakalama | Makro (Macro) Çekim (10 cm) | Perde hızı (Shutter Speed): 30 sn | Seri Çekim (Burst) Modu | ZamanlayıcıPortre Modu (Bokeh) | Phase Detect Auto-Focus (PDAF) | HDR | Yapay Zeka (AI) Sahne Algılama | Panorama | Otomatik Odaklama
İkinci Arka Kamera VarVar
Diyafram Açıklığı F1.4F1.6
Ön Kamera FPS Değeri 60 fps30 fps
Üçüncü Arka Kamera Var—
Ön Kamera Özellikleri Portre Modu | HDR | Sesle Komut | Yavaş Çekim (Slow Motion) Video Kayıt | Zamanlayıcı (self-timer) | Dijital görüntü sabitleyici (EIS) | Panorama Selfi | Video HDRÖn Kamera için LED Flaş | Portre Modu
Video Kayıt Seçenekleri 1080p @ 30fps | 1080p @ 60fps | 2160p @ 30fps | 2160p @ 60fps720p @ 30fps | 1080p @ 30fps | 1440p @ 30fps
Video Kayıt Özellikleri Dijital görüntü sabitleyici (EIS) | Dijital görüntü sabitleyici (EIS) (4K) | Time-lapse (Hyperlapse) | Yavaş Çekim Video Kayıt (Slow motion video)Time-lapse (Hyperlapse) | Yavaş Çekim Video Kayıt (Slow motion video)
İkinci Arka Kamera Diyafram F2.2—
Diyafram Açıklığı (Maks) F4.0—
Video Kayıt Çözünürlüğü 2160p (Ultra HD) 4K1440p (Quad HD) 2K
Üçüncü Arka Kamera Diyafram F2.1—
İkinci Arka Kamera Özellikleri Ekstra Geniş Açı | Makro (Macro) Çekim | 13mm—
Ağır Çekim Kayıt Seçenekleri 1080p @ 960fps—
Ön Kamera Diyafram Açıklığı F2.4F2.0
Optik Görüntü Sabitleyici (OIS) VarYok
Ön Kamera Video Çözünürlüğü 2160p (Ultra HD) 4K1440p (Quad HD) 2K
Üçüncü Arka Kamera Özellikleri Telephoto | Optik Görüntü Sabitleyici (OIS) | Otomatik Odaklama | Optik Zoom (3.5x) | Telefoto Makro (15cm) | 90mm | 100x Dijital Zoom—
İkinci Arka Kamera Çözünürlüğü 13 MP—
Üçüncü Arka Kamera Çözünürlüğü 48 MP—
Batarya
Şarj USB Type-CUSB Type-C
Kablosuz Şarj VarYok
Değişir Batarya YokYok
Hızlı Şarj Özellikleri Hızlı Şarj (88W)Hızlı Şarj (45W)
Kablosuz Şarj Özellikleri Kablosuz Hızlı Şarj | Kablosuz Hızlı Şarj (50W)—
Hızlı Şarj Gücü (Maks.) 88 W45 W
Tasarım
En 74.5 mm77 mm
Ağırlık 200 Gram—
Kalınlık 8.3 mm9.19 mm
Renk Seçenekleri Siyah | Beyaz | Mor | YeşilMavi | Gri | Turuncu
Gövde Malzemesi (Kapak) CamPlastik (Cam Görünümlü)
Gövde Malzemesi (Çerçeve) MetalPlastik (Metalik Görünümlü)
Çoklu Ortam
Radyo YokVar
Ses Çıkışı USB Type-C3.5 mm
Hoparlör Özellikleri Stereo | Çift HoparlörStereo | Çift Hoparlör
Özellikler
Sensörler İvmeölçer | Jiroskop | Yakınlık Sensörü | Pusula | Ortam Işığı Sensörü | Hall Sensörüİvmeölçer | Jiroskop | Yakınlık Sensörü | Pusula | Ortam Işığı Sensörü
Kutu İçeriği SIM Çıkartma İğnesi | Şeffaf Arka Kapak Kılıfı | USB Güç Adaptörü (88W) | USB KablosuMikrofonlu Kulaklık | SIM Çıkartma İğnesi | Şeffaf Arka Kapak Kılıfı | USB Güç Adaptörü (45W) | USB Kablosu
Toza Dayanıklılık VarYok
Servis ve Uygulamalar Ekran Projeksiyonu | Ekran Yansıtma (Screen Mirroring) | Gürültü Önleyici 2 Mikrofon | Huawei GPU Turbo | Kablosuz Şarj ile Başka Cihazları Şarj Edebilme | Karanlık Mod (Dark Mode) | Kolay Arayüz (Easy Mode) | Tek Elde Kullanım Modu | USB OTG ile Başka cihazları Şarj Edebilme | Yüz TanımlamaDTS Ses | Hi-Res Audio Sertifikası | Karanlık Mod (Dark Mode) | Sanal RAM Artırma (5GB) | USB OTG ile Başka cihazları Şarj Edebilme | Yüz Tanımlama
Bildirim Işığı (LED) Yok—
Suya Dayanıklılık Seviyesi IPX8—
Toza Dayanıklılık Seviyesi IP6X—
Parmak izi Okuyucu Özellikleri Ekran İçindeYan Tarafta
Görüntülü Konuşma (Uygulama) VarVar
Temel Donanım
CPU Frekansı 3.2 GHz2.2 GHz
GPU Frekansı 900 MHz—
AnTuTu Puanı (v9) 1.030.500 Puan378.000 Puan
İşlemci Mimarisi 64-bit64-bit
AnTuTu Puanı (v10) 1.248.100 Puan—
Ana İşlemci (CPU) 1x 3.2 GHz ARM Cortex-X2 (Kryo)2x 2.2 GHz ARM Cortex-A76
1. Yardımcı İşlemci 3x 2.8 GHz ARM Cortex-A7106x 2.0 GHz ARM Cortex-A55
2. Yardımcı İşlemci 4x 2.0 GHz ARM Cortex-A510—
CPU Üretim Teknolojisi 4 nm6 nm
Hafıza Kartı Desteği VarVar
Geekbench 5 (Multi-core) 4.260 Puan1.740 Puan
Geekbench 6 (Multi-core) 4.520 Puan1.995 Puan
Grafik İşlemcisi (GPU) AdrenoMali-G57 MC2
Geekbench 5 (Single-core) 1.320 Puan525 Puan
Geekbench 6 (Single-core) 1.775 Puan730 Puan
Diğer Hafıza Seçenekleri 256/512GB Depolama seçeneği var—
Hafıza Kartı Maks. Kapasitesi 256 (NM Card) GB1 TB
Diğer Bellek (RAM) Seçenekleri 8/12GB RAM seçeneği var—
Temel Bilgiler
Not Google Mobil Hizmetler (GMS) ön yüklü gelmemektedir.—
Seri Huawei PTecno Pova
Alt Seri Huawei P60—
Duyurulma Tarihi 2023, Mart2022, Ekim
Ağ Bağlantıları
2G VarVar
3G VarVar
4G VarVar
4.5G Desteği VarVar
2G Frekansları 850 MHz 900 MHz 1800 MHz 1900 MHz—
3G Frekansları (band 19) MHz 800 (band 6) MHz 850 (band 5) MHz 900 (band 8) MHz 1700 (band 4) MHz 1900 (band 2) MHz 2100 (band 1) MHz—
4G Frekansları 700 (band 12) MHz | 700 (band 13) MHz | 700 (band 17) MHz | 700 (band 28) MHz | 800 (band 18) MHz | 800 (band 19) MHz | 800 (band 20) MHz | 850 (band 26) MHz | 850 (band 5) MHz | 900 (band 8) MHz | 1500 (band 32) MHz | 1700 (band 66) MHz | 1700/2100 (band 4) MHz | 1800 (band 3) MHz | 1900 (band 2) MHz | 2100 (band 1) MHz | 2600 (band 7) MHz—
4G Özellikleri VoLTE (Voice over LTE) Desteği—
Diğer Bağlantılar
USB Versiyonu USB 3.2 Gen 2 (USB 3.1)2.0
USB Özellikleri USB On-the-go (OTG) | DisplayPort | DisplayPort (1.2)USB On-the-go (OTG)
USB Bağlantı Tipi USB Type-CUSB Type-C
Çift Hat Özelliği 2. SIM Hafıza Kartı Yuvasında3 Slot (SIM1+SIM2+MicroSD)
İşletim Sistemi
Kullanıcı Arayüzü EMUIHiOS
Lansman Arayüz Versiyonu EMUI 13HiOS 12
Kablosuz Bağlantılar
NFC VarVar
Kızılötesi VarYok
Wi-Fi Kanalları Wi-Fi 6 (802.11 a/b/g/n/ac/ax)Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac)
Wi-Fi Özellikleri Dual-Band (5GHz) | 4096 QAM | 8x8 MIMO | 2X MIMO | MU-MIMO | MIMO | HE160 | Wi-Fi HotspotDual-Band (5GHz) | Wi-Fi Hotspot
Bluetooth Versiyonu 5.25.0
Bluetooth Özellikleri AAC | L2HC | LDAC | SBC—
Navigasyon Özellikleri GPS | A-GPS | BDS | GLONASS | Galileo | QZSS | Dual-Frequency GPS | GPS (L1 + L5) | Galileo (E1 + E5a) | QZSS (L1 + L5) | BeiDou (B1I + B1C + B2a) | NavICGPS

Neden Huawei P60 Pro daha iyi?

  • Daha yüksek ekran boyutu6.67 inç vs 6.66 inç
  • Daha yüksek ekran yenileme hızı120 Hz vs 90 Hz
  • Daha yüksek ekran / gövde oranı89.58 % vs 82.69 %
  • Daha yüksek ön kamera çözünürlüğü13 MP vs 8 MP
  • Suya Dayanıklılık varVar vs Yok
  • Daha yüksek çıkış yılı2023 vs 2022
  • Tecno Pova 4 Pro 2 özellikte önde: daha yüksek arka kamera çözünürlüğü ve daha yüksek batarya kapasitesi

Neden Tecno Pova 4 Pro daha iyi?

  • Daha yüksek arka kamera çözünürlüğü50 MP vs 48 MP
  • Daha yüksek batarya kapasitesi6000 mAh vs 4815 mAh
  • Huawei P60 Pro 6 özellikte önde: daha yüksek ekran boyutu, daha yüksek ekran yenileme hızı, daha yüksek ekran / gövde oranı ve 3 özellik daha
ÖNERİLER

Benzer Karşılaştırmalar