1. Ana Sayfa
  2. Telefon Modelleri
  3. Telefon Karşılaştırma

Poco M8 5G vs Tecno Camon 40 Pro 5G

Poco M8 5G vs Tecno Camon 40 Pro 5G

  • Ekran: Tecno Camon 40 Pro 5G (100)
  • Performans: Poco M8 5G (100)
  • Kamera: Tecno Camon 40 Pro 5G (100)
  • Batarya: Poco M8 5G (100)
  • Sağlık: Poco M8 5G (100)
Puanlar
Ekran
3 özellik
94
100
Performans
3 özellik
100
83
Kamera
2 özellik
70
100
Batarya
2 özellik
100
97
Sağlık
2 özellik
100
85
Özellikler
Ekran Boyutu 6,77 inç 6,78 inç
Ekran Teknolojisi AMOLED AMOLED
Ekran Çözünürlüğü 1080x2392 (FHD+) Piksel (19) 1080x2436 (FHD+) Piksel (32)
Ekran Yenileme Hızı 120 Hz 144 Hz
Ekran / Gövde Oranı 89,46 % 89,37 %
Yonga Seti (Chipset) Qualcomm Snapdragon 6 Gen 3 (SM6475-AB) MediaTek Dimensity 7300
CPU Çekirdek Sayısı 8 8
RAM 8 GB 8 GB
Dahili Depolama 512 GB 256 GB
İşletim Sistemi Android 15 (V) Android 15 (V)
Arka Kamera Çözünürlüğü 50 MP 50 MP
Ön Kamera Çözünürlüğü 20 MP 50 MP
Batarya Kapasitesi 5.520 mAh 5.200 mAh
Hızlı Şarj Var Var
5G Var Var
Hat Sayısı Çift Hat Çift Hat
Desteklenen SIM Tipleri Nano-SIM (4FF) Nano-SIM (4FF)
Parmak İzi Okuyucu Var Var
Suya Dayanıklılık Var Var
Boy 164 mm 164,32 mm
SAR Değeri (Baş) 0,997 W/kg 1,033 W/kg
SAR Değeri (Vücut) 0,987 W/kg 1,349 W/kg
Çıkış Yılı 2.026 2.025
Ekran
Ekran Alanı 110.65 cm²109.49 cm²
Renk Sayısı 68 Milyar16 Milyon
Ekran Özellikleri Çizilmeye Dirençli Cam | Multi Touch | DCI-P3 Renk Uzayı | Islak Parmak Algılama | Çerçevesiz Tasarım | Sürekli Açık Ekran (Always-on Display) | DCI-P3 100% | Eğimli Ekran (3D) | Ekran İçinde Ön Kamera | 8.000.000:1 Kontrast Oranı | 12bit Renk Derinliği | 240 Hz Screen Touch Response | 800 cd/m² (nit) Parlaklık | 1500 cd/m² (nit) Parlaklık (HBM) | 2560 Hz Instant Touch Sampling Rate | 3200 cd/m² (nit) Parlaklık (Maks.) | 3840Hz PWM DimmingMulti Touch | Çerçevesiz Tasarım | Sürekli Açık Ekran (Always-on Display) | Eğimli Ekran (3D) | Ekran İçinde Ön Kamera
Piksel Yoğunluğu 387 PPI393 PPI
Ekran Dayanıklılığı Corning Gorilla Glass 7iCorning Gorilla Glass 7i
Ekran Oranı (Aspect Ratio) 20:9—
Ekran Çözünürlüğü Standardı FHD+FHD+
Kamera
Flaş LED2 LED
Odak Uzaklığı 29 mm23 mm
Video FPS Değeri 30 fps30 fps
Kamera Özellikleri Portre Modu (Bokeh) | Phase Detect Auto-Focus (PDAF) | HDR | Yapay Zeka (AI) Sahne Algılama | Perde Hızı (Shutter Speed) Kontrolü | Panorama | Otomatik Odaklama | Sesli komut | Dahili QR Kod Okuyucu | OmniVision OV50D Sensör | Seri Çekim (Burst) Modu | Zamanlayıcı | 0.612µm (1.22µm Piksel) | 5 Elementli Lens | 72° AçılıPortre Modu (Bokeh) | Phase Detect Auto-Focus (PDAF) | Flicker Sensör | HDR | Yapay Zeka (AI) Sahne Algılama | Panorama | Otomatik Odaklama | Makro (Macro) Çekim (10 cm) | Sony Lytia LYT700C Sensör | 2.00µm Piksel
İkinci Arka Kamera VarVar
Kamera Sensör Boyutu 1/2.88 İnç1/1.56 İnç
Diyafram Açıklığı F1.8F1.8
Ön Kamera FPS Değeri 30 fps30 fps
Ön Kamera Özellikleri Portre Modu | HDR | Sanal Flaş | Sesle Komut | Gesture Shot | Time-lapse (Hyperlapse) | Zamanlayıcı (self-timer) | Dijital görüntü sabitleyici (EIS) | OmniVision OV20B40 Sensor | 0.7µm Piksel | 4 Elementli LensOtomatik Odaklama | Portre Modu | 91° Açılı | 1080p @ 60fps Kayıt
Video Kayıt Seçenekleri 720p @ 30fps | 1080p @ 30fps | 2160p @ 30fps1080p @ 30fps | 1080p @ 60fps | 2160p @ 30fps
Video Kayıt Özellikleri Time-lapse (Hyperlapse) | Yavaş Çekim Video Kayıt (Slow motion video)Dijital görüntü sabitleyici (EIS) | Dijital görüntü sabitleyici (EIS) (4K) | Time-lapse (Hyperlapse) | Yavaş Çekim Video Kayıt (Slow motion video)
Ön Kamera Sensör Boyutu 1/4 İnç—
İkinci Arka Kamera Diyafram F2.4F2.2
Video Kayıt Çözünürlüğü 2160p (Ultra HD) 4K2160p (Ultra HD) 4K
İkinci Arka Kamera Özellikleri Derinlik Algısı (Bokeh)Ekstra Geniş Açı | 14mm
Ağır Çekim Kayıt Seçenekleri 720p @ 120fps | 720p @ 240fps—
Ön Kamera Diyafram Açıklığı F2.2F2.45
Optik Görüntü Sabitleyici (OIS) VarVar
Ön Kamera Video Çözünürlüğü 1080p (Full HD)2160p (Ultra HD) 4K
İkinci Arka Kamera Çözünürlüğü 2 MP8 MP
DxOMark Camera (v5) —138 Puan
Batarya
Şarj USB Type-CUSB Type-C
Kablosuz Şarj YokYok
Karma Kullanım 38 Saat—
Değişir Batarya YokYok
Batarya Teknolojisi Li-ion Polymer (Li-Po)—
Batarya Özellikleri Silicon-carbon | 25 Dakikada %50 Dolum23 Dakikada %50 Dolum
Hızlı Şarj Özellikleri Hızlı Şarj (45W)Hızlı Şarj (45W)
Hızlı Şarj Gücü (Maks.) 45 W45 W
Şarj Süresi (Üretici Verisi) 75 Dakika43 Dakika
Şarj Döngü Sayısı (Üretici) 1600 Döngü—
Video Oynatma —11.3 Saat
Tasarım
En 75.42 mm74.56 mm
Ağırlık 178 Gram178 Gram
Kalınlık 7.35 mm7.29 mm
Renk Seçenekleri Siyah | Gümüş | YeşilSiyah | Beyaz | Yeşil
Gövde Malzemesi (Çerçeve) —Plastik (Metalik Görünümlü)
Çoklu Ortam
Radyo YokVar
Ses Çıkışı USB Type-CUSB Type-C
Hoparlör Özellikleri Stereo | Çift HoparlörStereo | Çift Hoparlör
Özellikler
Sensörler İvmeölçer | Jiroskop | Pusula | Ortam Işığı Sensörü | Sanal Yakınlık Sensörüİvmeölçer | Jiroskop | Yakınlık Sensörü | Pusula | Ortam Işığı Sensörü
Toza Dayanıklılık VarVar
Servis ve Uygulamalar Dolby Atmos | Ekran Yansıtma (Screen Mirroring) | Ekrana Çift Dokunarak Açma (KnockON) | Gürültü Önleyici 2 Mikrofon | Hi-Res Audio Sertifikası | Karanlık Mod (Dark Mode) | Ters Şarj (18W) | Yüz Tanımlama | 4 Yıl Güncelleme Garantisi | 6 Yıl Güvenlik Güncellemesi GarantisiDolby Atmos | Karanlık Mod (Dark Mode) | Kısayol Tuşu (Kişiselleştirilebilir) | Yüz Tanımlama | 3 Yıl Güncelleme Garantisi | 5 Yıl Güvenlik Güncellemesi Garantisi
Bildirim Işığı (LED) Yok—
Suya Dayanıklılık Seviyesi IPX6IPX9
Toza Dayanıklılık Seviyesi IP6XIP6X
Parmak izi Okuyucu Özellikleri Ekran İçindeEkran İçinde
Görüntülü Konuşma (Uygulama) VarVar
Kutu İçeriği —Arka Kapak Kılıfı | SIM Çıkartma İğnesi | USB Güç Adaptörü (45W) | USB Kablosu
Temel Donanım
RAM Tipi LPDDR4X—
CPU Frekansı 2.4 GHz2.5 GHz
İşlemci Mimarisi 64-bit64-bit
AnTuTu Puanı (v10) 654.300 Puan733.500 Puan
AnTuTu Puanı (v11) 862.600 Puan876.400 Puan
Ana İşlemci (CPU) 4x 2.4 GHz ARM Cortex-A784x 2.5 GHz ARM Cortex-A78
1. Yardımcı İşlemci 4x 1.8 GHz ARM Cortex-A554x 2.0 GHz ARM Cortex-A55
CPU Üretim Teknolojisi 4 nm4 nm
Dahili Depolama Biçimi UFS 2.2—
Hafıza Kartı Desteği VarYok
Geekbench 6 (Multi-core) 2.960 Puan3.170 Puan
Grafik İşlemcisi (GPU) Adreno 710Mali-G615 MC2
Geekbench 6 (Single-core) 1.020 Puan1.025 Puan
Diğer Hafıza Seçenekleri 256/512GB Depolama seçeneği var256/512GB Depolama seçeneği var
Hafıza Kartı Maks. Kapasitesi 1 TB—
GPU Frekansı —1047 MHz
Diğer Bellek (RAM) Seçenekleri —8/12GB RAM seçeneği var
Temel Bilgiler
Seri Poco MTecno Camon
Duyurulma Tarihi 2026, Ocak2025, Mart
Alt Seri —Tecno Camon 40
Kullanım Kılavuzu —Tecno Camon 40 Pro 5G Kullanım Kılavuzu
Ağ Bağlantıları
2G VarVar
3G VarVar
4G VarVar
4.5G Desteği VarVar
4G Özellikleri VoLTE (Voice over LTE) DesteğiVoLTE (Voice over LTE) Desteği
Diğer Bağlantılar
USB Versiyonu 2.02.0
USB Özellikleri USB On-the-go (OTG)USB On-the-go (OTG)
USB Bağlantı Tipi USB Type-CUSB Type-C
Çift Hat Özelliği 2. SIM Hafıza Kartı Yuvasında—
İşletim Sistemi
Kullanıcı Arayüzü HyperOSHiOS
Lansman Arayüz Versiyonu HyperOS 2.0HiOS 15
Yükseltilebilir Versiyon —Android 16 (B)
Kablosuz Bağlantılar
NFC VarVar
Kızılötesi VarVar
Wi-Fi Kanalları Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac)Wi-Fi 6 (802.11 a/b/g/n/ac/ax)
Wi-Fi Özellikleri Dual-Band (5GHz) | VoWiFi (Wi-Fi Araması) | Wi-Fi Display | Wi-Fi Direct | Wi-Fi Hotspot | MiraCastDual-Band (5GHz) | Wi-Fi Hotspot
Bluetooth Versiyonu 5.15.4
Navigasyon Özellikleri GPS | A-GPS | BDS | GLONASS | GalileoGPS | GLONASS
AB Ürün Kayıt ve Enerji Etiketi
Enerji Sınıfı B—
Düşme Direnci Sınıfı A—
Onarılabilirlik Sınıfı C—
Şarj Sonrası Pil Süresi 50 saat 8 dakika—
Şarj Döngü Sayısı (AB) 1000 Döngü—
Suya ya da Toza Direnç Sınıfı IP65—

Neden Poco M8 5G daha iyi?

  • Daha yüksek ekran / gövde oranı89.46 % vs 89.37 %
  • Daha yüksek dahili depolama512 GB vs 256 GB
  • Daha yüksek batarya kapasitesi5520 mAh vs 5200 mAh
  • Daha düşük sar değeri (baş)0.997 W/kg vs 1.033 W/kg
  • Daha düşük sar değeri (vücut)0.987 W/kg vs 1.349 W/kg
  • Daha yüksek çıkış yılı2026 vs 2025
  • Tecno Camon 40 Pro 5G 3 özellikte önde: daha yüksek ekran boyutu, daha yüksek ekran yenileme hızı ve daha yüksek ön kamera çözünürlüğü

Neden Tecno Camon 40 Pro 5G daha iyi?

  • Daha yüksek ekran boyutu6.78 inç vs 6.77 inç
  • Daha yüksek ekran yenileme hızı144 Hz vs 120 Hz
  • Daha yüksek ön kamera çözünürlüğü50 MP vs 20 MP
  • Poco M8 5G 6 özellikte önde: daha yüksek ekran / gövde oranı, daha yüksek dahili depolama, daha yüksek batarya kapasitesi ve 3 özellik daha
ÖNERİLER

Benzer Karşılaştırmalar