1. Ana Sayfa
  2. Telefon Modelleri
  3. Telefon Karşılaştırma

Poco M8 5G vs Tecno Spark Slim 5G

Poco M8 5G vs Tecno Spark Slim 5G

Poco M8 5G genel puanda önde (98/100).

  • Ekran: Tecno Spark Slim 5G (100)
  • Performans: Poco M8 5G (100)
  • Kamera: Poco M8 5G (100)
  • Batarya: Poco M8 5G (100)
  • Sağlık: Poco M8 5G (95)
Puanlar
Ekran
3 özellik
94
100
Performans
3 özellik
100
83
Kamera
2 özellik
100
83
Batarya
2 özellik
100
97
Sağlık
2 özellik
95
84
Özellikler
Ekran Boyutu 6,77 inç 6,78 inç
Ekran Teknolojisi AMOLED AMOLED
Ekran Çözünürlüğü 1080x2392 (FHD+) Piksel (19) 1224x2720 (FHD+) Piksel (10)
Ekran Yenileme Hızı 120 Hz 144 Hz
Ekran / Gövde Oranı 89,46 % 88,66 %
Yonga Seti (Chipset) Qualcomm Snapdragon 6 Gen 3 (SM6475-AB) MediaTek Dimensity 6400
CPU Çekirdek Sayısı 8 8
RAM 8 GB 8 GB
Dahili Depolama 512 GB 256 GB
İşletim Sistemi Android 15 (V) Android 15 (V)
Arka Kamera Çözünürlüğü 50 MP 50 MP
Ön Kamera Çözünürlüğü 20 MP 13 MP
Batarya Kapasitesi 5.520 mAh 5.160 mAh
Hızlı Şarj Var Var
5G Var Var
Hat Sayısı Çift Hat Çift Hat
Desteklenen SIM Tipleri Nano-SIM (4FF) Nano-SIM (4FF)
Parmak İzi Okuyucu Var Var
Suya Dayanıklılık Var Var
Boy 164 mm 164,21 mm
SAR Değeri (Baş) 0,997 W/kg 1,472 W/kg
SAR Değeri (Vücut) 0,987 W/kg 0,885 W/kg
Çıkış Yılı 2.026 2.025
Ekran
Ekran Alanı 110.65 cm²110.58 cm²
Renk Sayısı 68 Milyar16 Milyon
Ekran Özellikleri Çizilmeye Dirençli Cam | Multi Touch | DCI-P3 Renk Uzayı | Islak Parmak Algılama | Çerçevesiz Tasarım | Sürekli Açık Ekran (Always-on Display) | DCI-P3 100% | Eğimli Ekran (3D) | Ekran İçinde Ön Kamera | 8.000.000:1 Kontrast Oranı | 12bit Renk Derinliği | 240 Hz Screen Touch Response | 800 cd/m² (nit) Parlaklık | 1500 cd/m² (nit) Parlaklık (HBM) | 2560 Hz Instant Touch Sampling Rate | 3200 cd/m² (nit) Parlaklık (Maks.) | 3840Hz PWM DimmingÇizilmeye Dirençli Cam | Multi Touch | Islak Parmak Algılama | Çerçevesiz Tasarım | Sürekli Açık Ekran (Always-on Display) | Eğimli Ekran (3D) | Ekran İçinde Ön Kamera | 1600 cd/m² (nit) Parlaklık (HBM) | 2160 Hz Instant Touch Sampling Rate | 4500 cd/m² (nit) Parlaklık (Maks.)
Piksel Yoğunluğu 387 PPI440 PPI
Ekran Dayanıklılığı Corning Gorilla Glass 7iCorning Gorilla Glass 7i
Ekran Oranı (Aspect Ratio) 20:920:9
Ekran Çözünürlüğü Standardı FHD+FHD+
Kamera
Flaş LED2 LED
Odak Uzaklığı 29 mm23 mm
Video FPS Değeri 30 fps30 fps
Kamera Özellikleri Portre Modu (Bokeh) | Phase Detect Auto-Focus (PDAF) | HDR | Yapay Zeka (AI) Sahne Algılama | Perde Hızı (Shutter Speed) Kontrolü | Panorama | Otomatik Odaklama | Sesli komut | Dahili QR Kod Okuyucu | OmniVision OV50D Sensör | Seri Çekim (Burst) Modu | Zamanlayıcı | 0.612µm (1.22µm Piksel) | 5 Elementli Lens | 72° AçılıPortre Modu (Bokeh) | Phase Detect Auto-Focus (PDAF) | HDR | Yapay Zeka (AI) Sahne Algılama | Perde Hızı (Shutter Speed) Kontrolü | Panorama | Otomatik Odaklama | Dahili QR Kod Okuyucu
İkinci Arka Kamera VarVar
Kamera Sensör Boyutu 1/2.88 İnç—
Diyafram Açıklığı F1.8F1.6
Ön Kamera FPS Değeri 30 fps30 fps
Ön Kamera Özellikleri Portre Modu | HDR | Sanal Flaş | Sesle Komut | Gesture Shot | Time-lapse (Hyperlapse) | Zamanlayıcı (self-timer) | Dijital görüntü sabitleyici (EIS) | OmniVision OV20B40 Sensor | 0.7µm Piksel | 4 Elementli LensPortre Modu | Sanal Flaş | Panorama Selfi | 25mm | 1080p @ 60fps Kayıt
Video Kayıt Seçenekleri 720p @ 30fps | 1080p @ 30fps | 2160p @ 30fps720p @ 30fps | 1080p @ 30fps | 1080p @ 60fps | 1440p @ 30fps
Video Kayıt Özellikleri Time-lapse (Hyperlapse) | Yavaş Çekim Video Kayıt (Slow motion video)Dijital görüntü sabitleyici (EIS) | Dijital görüntü sabitleyici (EIS) (FHD) | Time-lapse (Hyperlapse) | Yavaş Çekim Video Kayıt (Slow motion video)
Ön Kamera Sensör Boyutu 1/4 İnç—
İkinci Arka Kamera Diyafram F2.4—
Video Kayıt Çözünürlüğü 2160p (Ultra HD) 4K1440p (Quad HD) 2K
İkinci Arka Kamera Özellikleri Derinlik Algısı (Bokeh)—
Ağır Çekim Kayıt Seçenekleri 720p @ 120fps | 720p @ 240fps—
Ön Kamera Diyafram Açıklığı F2.2F2.0
Optik Görüntü Sabitleyici (OIS) VarYok
Ön Kamera Video Çözünürlüğü 1080p (Full HD)1440p (Quad HD) 2K
İkinci Arka Kamera Çözünürlüğü 2 MP2 MP
Kayıpsız Yakınlaştırma —2 x
Batarya
Şarj USB Type-CUSB Type-C
Kablosuz Şarj YokYok
Karma Kullanım 38 Saat28.1 Saat
Değişir Batarya YokYok
Batarya Teknolojisi Li-ion Polymer (Li-Po)—
Batarya Özellikleri Silicon-carbon | 25 Dakikada %50 DolumBypass Charge
Hızlı Şarj Özellikleri Hızlı Şarj (45W)Hızlı Şarj (45W)
Hızlı Şarj Gücü (Maks.) 45 W45 W
Şarj Süresi (Üretici Verisi) 75 Dakika57 Dakika
Şarj Döngü Sayısı (Üretici) 1600 Döngü2000 Döngü
Tasarım
En 75.42 mm75.95 mm
Ağırlık 178 Gram156 Gram
Kalınlık 7.35 mm6.09 mm
Renk Seçenekleri Siyah | Gümüş | YeşilSiyah | Beyaz | Mavi
Gövde Malzemesi (Çerçeve) —Plastik (Metalik Görünümlü)
Kalınlık (En İnce Noktada) —5.95 mm
Çoklu Ortam
Radyo YokVar
Ses Çıkışı USB Type-CUSB Type-C
Hoparlör Özellikleri Stereo | Çift Hoparlör—
Özellikler
Sensörler İvmeölçer | Jiroskop | Pusula | Ortam Işığı Sensörü | Sanal Yakınlık Sensörüİvmeölçer | Jiroskop | Yakınlık Sensörü | Pusula | Ortam Işığı Sensörü
Toza Dayanıklılık VarVar
Servis ve Uygulamalar Dolby Atmos | Ekran Yansıtma (Screen Mirroring) | Ekrana Çift Dokunarak Açma (KnockON) | Gürültü Önleyici 2 Mikrofon | Hi-Res Audio Sertifikası | Karanlık Mod (Dark Mode) | Ters Şarj (18W) | Yüz Tanımlama | 4 Yıl Güncelleme Garantisi | 6 Yıl Güvenlik Güncellemesi GarantisiAskeri Standartlarda Sağlamlık (MIL-STD-810H) | Dolby Atmos | Ekrana Çift Dokunarak Açma (KnockON) | Karanlık Mod (Dark Mode) | LED Arka Aydınlatma | Sanal RAM Artırma (8GB) | Ters Şarj (10W)
Bildirim Işığı (LED) YokVar
Suya Dayanıklılık Seviyesi IPX6IPX4
Toza Dayanıklılık Seviyesi IP6XIP6X
Parmak izi Okuyucu Özellikleri Ekran İçindeEkran İçinde
Görüntülü Konuşma (Uygulama) VarVar
LED Özelliği —Arka Kapakta
Kutu İçeriği —Ekran Koruma Camı (Tempered Glass) | SIM Çıkartma İğnesi | Şeffaf Arka Kapak Kılıfı | USB Güç Adaptörü (45W) | USB Kablosu
Temel Donanım
RAM Tipi LPDDR4X—
CPU Frekansı 2.4 GHz2.5 GHz
İşlemci Mimarisi 64-bit64-bit
AnTuTu Puanı (v10) 654.300 Puan449.900 Puan
AnTuTu Puanı (v11) 862.600 Puan619.600 Puan
Ana İşlemci (CPU) 4x 2.4 GHz ARM Cortex-A782x 2.5 GHz ARM Cortex-A76
1. Yardımcı İşlemci 4x 1.8 GHz ARM Cortex-A556x 2.0 GHz ARM Cortex-A55
CPU Üretim Teknolojisi 4 nm6 nm
Dahili Depolama Biçimi UFS 2.2—
Hafıza Kartı Desteği VarYok
Geekbench 6 (Multi-core) 2.960 Puan1.980 Puan
Grafik İşlemcisi (GPU) Adreno 710Mali-G57 MC2
Geekbench 6 (Single-core) 1.020 Puan770 Puan
Diğer Hafıza Seçenekleri 256/512GB Depolama seçeneği var128/256GB Depolama seçeneği var
Hafıza Kartı Maks. Kapasitesi 1 TB—
Temel Bilgiler
Seri Poco MTecno Spark
Duyurulma Tarihi 2026, Ocak2025, Ağustos
Ağ Bağlantıları
2G VarVar
3G VarVar
4G VarVar
4.5G Desteği VarVar
4G Özellikleri VoLTE (Voice over LTE) Desteği—
Diğer Bağlantılar
USB Versiyonu 2.02.0
USB Özellikleri USB On-the-go (OTG)USB On-the-go (OTG)
USB Bağlantı Tipi USB Type-CUSB Type-C
Çift Hat Özelliği 2. SIM Hafıza Kartı Yuvasında—
İşletim Sistemi
Kullanıcı Arayüzü HyperOSHiOS
Lansman Arayüz Versiyonu HyperOS 2.0HiOS 15
Kablosuz Bağlantılar
NFC VarVar
Kızılötesi VarVar
Wi-Fi Kanalları Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac)Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac)
Wi-Fi Özellikleri Dual-Band (5GHz) | VoWiFi (Wi-Fi Araması) | Wi-Fi Display | Wi-Fi Direct | Wi-Fi Hotspot | MiraCastDual-Band (5GHz) | Wi-Fi Hotspot
Bluetooth Versiyonu 5.15.4
Navigasyon Özellikleri GPS | A-GPS | BDS | GLONASS | GalileoGPS
AB Ürün Kayıt ve Enerji Etiketi
Enerji Sınıfı B—
Düşme Direnci Sınıfı A—
Onarılabilirlik Sınıfı C—
Şarj Sonrası Pil Süresi 50 saat 8 dakika—
Şarj Döngü Sayısı (AB) 1000 Döngü—
Suya ya da Toza Direnç Sınıfı IP65—

Neden Poco M8 5G daha iyi?

  • Daha yüksek ekran / gövde oranı89.46 % vs 88.66 %
  • Daha yüksek dahili depolama512 GB vs 256 GB
  • Daha yüksek ön kamera çözünürlüğü20 MP vs 13 MP
  • Daha yüksek batarya kapasitesi5520 mAh vs 5160 mAh
  • Daha düşük sar değeri (baş)0.997 W/kg vs 1.472 W/kg
  • Daha yüksek çıkış yılı2026 vs 2025
  • Tecno Spark Slim 5G 3 özellikte önde: daha yüksek ekran boyutu, daha yüksek ekran yenileme hızı ve daha düşük sar değeri (vücut)

Neden Tecno Spark Slim 5G daha iyi?

  • Daha yüksek ekran boyutu6.78 inç vs 6.77 inç
  • Daha yüksek ekran yenileme hızı144 Hz vs 120 Hz
  • Daha düşük sar değeri (vücut)0.885 W/kg vs 0.987 W/kg
  • Poco M8 5G 6 özellikte önde: daha yüksek ekran / gövde oranı, daha yüksek dahili depolama, daha yüksek ön kamera çözünürlüğü ve 3 özellik daha
ÖNERİLER

Benzer Karşılaştırmalar