- Ana Sayfa
- Telefon Modelleri
- Telefon Karşılaştırma
Tecno Camon 40 Pro 5G 12GB vs Vivo V50 5G
Tecno Camon 40 Pro 5G 12GB vs Vivo V50 5G
Vivo V50 5G genel puanda önde (98/100).
- Ekran: Tecno Camon 40 Pro 5G 12GB (100)
- Batarya: Vivo V50 5G (100)
- Sağlık: Vivo V50 5G (100)
| Puanlar | ||
|---|---|---|
| Ekran 3 özellik |
||
| Batarya 2 özellik |
||
| Sağlık 2 özellik |
||
| Özellikler | ||
| Ekran Boyutu | 6,78 inç | 6,77 inç |
| Ekran Teknolojisi | AMOLED | AMOLED |
| Ekran Çözünürlüğü | 1080x2436 (FHD+) Piksel (32) | 1080x2392 (FHD+) Piksel (19) |
| Ekran Yenileme Hızı | 144 Hz | 120 Hz |
| Ekran / Gövde Oranı | 89,37 % | 88,32 % |
| Yonga Seti (Chipset) | MediaTek Dimensity 7300 | Qualcomm Snapdragon 7 Gen 3 (SM7550-AB) |
| CPU Çekirdek Sayısı | 8 | 8 |
| RAM | 12 GB | 12 GB |
| Dahili Depolama | 256 GB | 256 GB |
| İşletim Sistemi | Android 15 (V) | Android 15 (V) |
| Arka Kamera Çözünürlüğü | 50 MP | 50 MP |
| Ön Kamera Çözünürlüğü | 50 MP | 50 MP |
| Batarya Kapasitesi | 5.200 mAh | 6.000 mAh |
| Hızlı Şarj | Var | Var |
| 5G | Var | Var |
| Hat Sayısı | Çift Hat | Çift Hat |
| Desteklenen SIM Tipleri | Nano-SIM (4FF) | Nano-SIM (4FF) |
| Parmak İzi Okuyucu | Var | Var |
| Suya Dayanıklılık | Var | Var |
| Boy | 164,32 mm | 163,29 mm |
| SAR Değeri (Baş) | 1,033 W/kg | 0,99 W/kg |
| SAR Değeri (Vücut) | 1,349 W/kg | 1,19 W/kg |
| Çıkış Yılı | 2.025 | 2.025 |
| Ekran | ||
| Ekran Alanı | 109.49 cm² | 110.65 cm² |
| Renk Sayısı | 16 Milyon | 1.07 Milyar |
| Ekran Özellikleri | Multi Touch | Çerçevesiz Tasarım | Sürekli Açık Ekran (Always-on Display) | Eğimli Ekran (3D) | Ekran İçinde Ön Kamera | HDR | HDR10+ | HDR10 | Multi Touch | DCI-P3 Renk Uzayı | Çerçevesiz Tasarım | Sürekli Açık Ekran (Always-on Display) | DCI-P3 100% | Eğimli Ekran (3D) | Ekran İçinde Ön Kamera | 8.000.000:1 Kontrast Oranı | 10bit Renk Derinliği | 1300 cd/m² (nit) Parlaklık (HBM) | 4500 cd/m² (nit) Parlaklık (Maks.) |
| Piksel Yoğunluğu | 393 PPI | 387 PPI |
| Ekran Dayanıklılığı | Corning Gorilla Glass 7i | Vivo Shield Glass |
| Ekran Çözünürlüğü Standardı | FHD+ | FHD+ |
| Ekran Oranı (Aspect Ratio) | — | 20:9 |
| Kamera | ||
| Flaş | 2 LED | Renk Sıcaklığı Ayarlanabilir | 4 LED (Halka) |
| Odak Uzaklığı | 23 mm | 23 mm |
| Video FPS Değeri | 30 fps | 30 fps |
| DxOMark Camera (v5) | 138 Puan | — |
| Kamera Özellikleri | Portre Modu (Bokeh) | Phase Detect Auto-Focus (PDAF) | Flicker Sensör | HDR | Yapay Zeka (AI) Sahne Algılama | Panorama | Otomatik Odaklama | Makro (Macro) Çekim (10 cm) | Sony Lytia LYT700C Sensör | 2.00µm Piksel | Portre Modu (Bokeh) | Phase Detect Auto-Focus (PDAF) | Color temperature sensor | Carl Zeiss Mercek | HDR | Yapay Zeka (AI) Sahne Algılama | Panorama | Otomatik Odaklama | Zamanlayıcı |
| İkinci Arka Kamera | Var | Var |
| Kamera Sensör Boyutu | 1/1.56 İnç | 1/1.55 İnç |
| Diyafram Açıklığı | F1.8 | F1.88 |
| Ön Kamera FPS Değeri | 30 fps | 30 fps |
| Ön Kamera Özellikleri | Otomatik Odaklama | Portre Modu | 91° Açılı | 1080p @ 60fps Kayıt | Otomatik Odaklama | Portre Modu | Sanal Flaş | 92° Açılı |
| Video Kayıt Seçenekleri | 1080p @ 30fps | 1080p @ 60fps | 2160p @ 30fps | — |
| Video Kayıt Özellikleri | Dijital görüntü sabitleyici (EIS) | Dijital görüntü sabitleyici (EIS) (4K) | Time-lapse (Hyperlapse) | Yavaş Çekim Video Kayıt (Slow motion video) | Time-lapse (Hyperlapse) | Yavaş Çekim Video Kayıt (Slow motion video) |
| İkinci Arka Kamera Diyafram | F2.2 | F2.0 |
| Video Kayıt Çözünürlüğü | 2160p (Ultra HD) 4K | 2160p (Ultra HD) 4K |
| İkinci Arka Kamera Özellikleri | Ekstra Geniş Açı | 14mm | Ekstra Geniş Açı | Otomatik Odaklama | Ekstra Geniş Açı (119°) | 1/2.76 Sensör Boyutu | 15mm |
| Ön Kamera Diyafram Açıklığı | F2.45 | F2.0 |
| Optik Görüntü Sabitleyici (OIS) | Var | Var |
| Ön Kamera Video Çözünürlüğü | 2160p (Ultra HD) 4K | 2160p (Ultra HD) 4K |
| İkinci Arka Kamera Çözünürlüğü | 8 MP | 50 MP |
| Ön Kamera Sensör Boyutu | — | 1/2.75 İnç |
| Batarya | ||
| Şarj | USB Type-C | USB Type-C |
| Video Oynatma | 11.3 Saat | — |
| Kablosuz Şarj | Yok | Yok |
| Değişir Batarya | Yok | Yok |
| Batarya Özellikleri | 23 Dakikada %50 Dolum | — |
| Hızlı Şarj Özellikleri | Hızlı Şarj (45W) | Hızlı Şarj (90W) |
| Hızlı Şarj Gücü (Maks.) | 45 W | 90 W |
| Şarj Süresi (Üretici Verisi) | 43 Dakika | — |
| Batarya Teknolojisi | — | Lithium Ion (Li-Ion) |
| Tasarım | ||
| En | 74.56 mm | 76.72 mm |
| Ağırlık | 178 Gram | 199 Gram |
| Kalınlık | 7.29 mm | 7.39 mm |
| Renk Seçenekleri | Siyah | Beyaz | Yeşil | Gümüş | Mavi | Kırmızı |
| Gövde Malzemesi (Çerçeve) | Plastik (Metalik Görünümlü) | Plastik (Metalik Görünümlü) |
| Ağırlık Seçenekleri | — | 189 (Gri) Gram |
| Gövde Malzemesi (Kapak) | — | Cam | Plastik (Cam Görünümlü) |
| Çoklu Ortam | ||
| Radyo | Var | — |
| Ses Çıkışı | USB Type-C | USB Type-C |
| Hoparlör Özellikleri | Stereo | Çift Hoparlör | Stereo | Çift Hoparlör |
| Özellikler | ||
| Sensörler | İvmeölçer | Jiroskop | Yakınlık Sensörü | Pusula | Ortam Işığı Sensörü | İvmeölçer | Jiroskop | Yakınlık Sensörü | Pusula | Ortam Işığı Sensörü |
| Kutu İçeriği | Arka Kapak Kılıfı | SIM Çıkartma İğnesi | USB Güç Adaptörü (45W) | USB Kablosu | Ekran Koruma Filmi (Telefona Uygulanmış) | SIM Çıkartma İğnesi | Şeffaf Arka Kapak Kılıfı | USB Güç Adaptörü (90W) | USB Kablosu |
| Toza Dayanıklılık | Var | Var |
| Servis ve Uygulamalar | Dolby Atmos | Karanlık Mod (Dark Mode) | Kısayol Tuşu (Kişiselleştirilebilir) | Yüz Tanımlama | 3 Yıl Güncelleme Garantisi | 5 Yıl Güvenlik Güncellemesi Garantisi | Sanal RAM Artırma (12GB) | Vapor-Chamber Soğutma | Yüz Tanımlama | 3 Yıl Güncelleme Garantisi | 4 Yıl Güvenlik Güncellemesi Garantisi |
| Suya Dayanıklılık Seviyesi | IPX9 | IPX9 |
| Toza Dayanıklılık Seviyesi | IP6X | IP6X |
| Parmak izi Okuyucu Özellikleri | Ekran İçinde | Ekran İçinde |
| Görüntülü Konuşma (Uygulama) | Var | Var |
| Temel Donanım | ||
| CPU Frekansı | 2.5 GHz | 2.63 GHz |
| GPU Frekansı | 1047 MHz | — |
| İşlemci Mimarisi | 64-bit | 64-bit |
| AnTuTu Puanı (v10) | 733.500 Puan | 806.100 Puan |
| AnTuTu Puanı (v11) | 909.800 Puan | — |
| Ana İşlemci (CPU) | 4x 2.5 GHz ARM Cortex-A78 | 1x 2.63 GHz ARM Cortex-A715 |
| 1. Yardımcı İşlemci | 4x 2.0 GHz ARM Cortex-A55 | 3x 2.4 GHz ARM Cortex-A715 |
| CPU Üretim Teknolojisi | 4 nm | 4 nm |
| Hafıza Kartı Desteği | Yok | Yok |
| Geekbench 6 (Multi-core) | 3.240 Puan | 3.150 Puan |
| Grafik İşlemcisi (GPU) | Mali-G615 MC2 | Adreno 720 |
| Geekbench 6 (Single-core) | 1.025 Puan | 1.140 Puan |
| Diğer Hafıza Seçenekleri | 256/512GB Depolama seçeneği var | 128/256GB Depolama seçeneği var |
| Diğer Bellek (RAM) Seçenekleri | 8/12GB RAM seçeneği var | 8/12GB RAM seçeneği var |
| RAM Tipi | — | LPDDR4X |
| 2. Yardımcı İşlemci | — | 4x 1.8 GHz ARM Cortex-A510 |
| Dahili Depolama Biçimi | — | UFS 2.2 |
| Temel Bilgiler | ||
| Seri | Tecno Camon | Vivo V |
| Alt Seri | Tecno Camon 40 | — |
| Duyurulma Tarihi | 2025, Mart | 2025, Şubat |
| Kullanım Kılavuzu | Tecno Camon 40 Pro 5G Kullanım Kılavuzu | — |
| Ağ Bağlantıları | ||
| 2G | Var | Var |
| 3G | Var | Var |
| 4G | Var | Var |
| 4.5G Desteği | Var | Var |
| 4G Özellikleri | VoLTE (Voice over LTE) Desteği | — |
| Diğer Bağlantılar | ||
| USB Versiyonu | 2.0 | 2.0 |
| USB Özellikleri | USB On-the-go (OTG) | USB On-the-go (OTG) |
| USB Bağlantı Tipi | USB Type-C | USB Type-C |
| İşletim Sistemi | ||
| Kullanıcı Arayüzü | HiOS | FunTouch OS |
| Lansman Arayüz Versiyonu | HiOS 15 | Funtouch OS 15 |
| Yükseltilebilir Versiyon | Android 16 (B) | — |
| Kablosuz Bağlantılar | ||
| NFC | Var | Var |
| Kızılötesi | Var | Yok |
| Wi-Fi Kanalları | Wi-Fi 6 (802.11 a/b/g/n/ac/ax) | Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac) |
| Wi-Fi Özellikleri | Dual-Band (5GHz) | Wi-Fi Hotspot | Dual-Band (5GHz) | Wi-Fi Hotspot |
| Bluetooth Versiyonu | 5.4 | 5.4 |
| Navigasyon Özellikleri | GPS | GLONASS | GPS | BDS | GLONASS | Galileo | QZSS |
| AB Ürün Kayıt ve Enerji Etiketi | ||
| Enerji Sınıfı | — | B |
| Düşme Direnci Sınıfı | — | C |
| Onarılabilirlik Sınıfı | — | B |
| Şarj Sonrası Pil Süresi | — | 52 saat 45 dakika |
| Şarj Döngü Sayısı (AB) | — | 800 Döngü |
| Suya ya da Toza Direnç Sınıfı | — | IP68 |
Neden Tecno Camon 40 Pro 5G 12GB daha iyi?
- Daha yüksek ekran boyutu6.78 inç vs 6.77 inç
- Daha yüksek ekran yenileme hızı144 Hz vs 120 Hz
- Daha yüksek ekran / gövde oranı89.37 % vs 88.32 %
- Vivo V50 5G 3 özellikte önde: daha yüksek batarya kapasitesi, daha düşük sar değeri (baş) ve daha düşük sar değeri (vücut)
Neden Vivo V50 5G daha iyi?
- Daha yüksek batarya kapasitesi6000 mAh vs 5200 mAh
- Daha düşük sar değeri (baş)0.99 W/kg vs 1.033 W/kg
- Daha düşük sar değeri (vücut)1.19 W/kg vs 1.349 W/kg
- Tecno Camon 40 Pro 5G 12GB 3 özellikte önde: daha yüksek ekran boyutu, daha yüksek ekran yenileme hızı ve daha yüksek ekran / gövde oranı
ÖNERİLER



